folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yük Katırları

Yük Katırları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

YÜK KATIRLARI

Bütün gün TV izleyip, radyo dinleyip, internette sörf yapıp, kitaplar okuyup beynimizi hiç kullanmayacağımız şeylere yöneltiyoruz. Hayatımız boyunca öğrendiklerimizin belki yüzde biri bile hiç kullanmayacağımız şeyler ama biz sürekli öğreniyoruz. Belki bilinçli çalışarak beklide bilinçsiz olarak kulaktan dolma şekilde. Çağımız son 15 yıldır teknoloji devrimi yaşıyor ve sonucunda tarihin hiçbir devrinde yaşanmamış derecede bilgi bombardımanı var.

Diyeceğim o ki tabiî ki öğrenmek bizi mükemmele götüren bir yol ama bu yolun sonu bir insanın hayatından uzun şuan için. O yüzden önce öğrenilmişi uygulamak gereklidir. Var olan bilgi kullanılmıyorsa yeni bilgi öğrenmek sadece yük katırlığıdır. Bugün hepimiz milenyumun başındaki bu bilgiye hicretin yük katırlığını yapıyoruz. Yolumuz açık olsun.

geçici%20kütüphan

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek
    aslında olaya felsefi acıdan bakarsak haklısın
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Çok güzel bir saptama hocam,

tespitine güzel bir örnek. 

Elektrik üzerine bütün formulleri bilen voltaj akım kapasitans ve kirşov öğretilen sıradan bir liseson öğrencisi malesef basit bir oyuncağın devresinde kondansatoru yada direnci goster denince gösterememektedir. isterseniz birkaçında deneyin :)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek
    Başlığı görünce böyle bi içerik olacağı aklıma hiç gelmezdi. Gerçekten güzel bir yazı. Sonuna kadar katılıyorum.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:
    -----------------------------

Elektrik üzerine bütün formulleri bilen voltaj akım kapasitans ve kirşov öğretilen sıradan bir liseson öğrencisi malesef basit bir oyuncağın devresinde kondansatoru yada direnci goster denince gösterememektedir. isterseniz birkaçında deneyin :)

abu hocanin tahtaya sembolunu cizip problem cozmesiyle kondansatorun ne oldugunu nerden anlasin millet

The king is bleeding.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek

Aynen nesil değişti doğan veletler daha fırlama daha zeki uzun boylu zayıf ve güçsüz yetişiyor. ama bazı şeylere çok kolay ulaşılıyor . bilgiye ulaşmak için kütüphanelerde saatlerce uğraşmaya gerke yok google.com soracağın soru ? ve soru işareti eklemek yetiyor sonuna işte bütün azim bu bılıyorz uygulamıyoruz güzel konu bana kalırsa dünyada internet ne amaçlı kullanıyor deseler

%45 Sexs adult site

%40 Msn chat Icq

%15 Veri hazırlayan pek az takılan bi kesim evet belki uçuk kaöık bi tablo ama yüzdeler kendi hesabım ..

Beyın yoruluyor bunla beaber erken ölümler yaş ortalaması 0 üstünde olan çok uzun yşıyro sanılıyor 45 yaşlarında kalp krizi geçirip ölme riskin %65.

ve dahası var uykum var başka bi konuda uzun uuzn yazarım Müridil milenyumlar Hade eywallah ..

eskilerden kim kaldı..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

öğrenmekten ve öğrendiklerimi düşünmekten o kadar kafam karıştı ki millet. artık son çare bilgi orucu tutmayı düşünüyorum.şöyle bi ay falan bütün elektronik aletlerden ve kitaplardan uzak hiçbişey aramadan öğrenmeden düşünmeden sadece hayatımı içgüdülerimle-duygularımla relax relax yaşamayı istiyorum.ama bu şekil halvet etmek zor bi iş.özellikle de evdinizin dört köşesi elektronik aletlerle sarılıysa.

evet belki saçmalıyorum.belki abartıyorum ama arada bi restart atmassam işlemciyi yakçam gibime geliyo.hangisi doğru hangisi yanlış karmakarışık bi dünya bu.sadece bilmeye odaklanmışız.ama bildiklerimizin hangisi doğru hangisi yanlış hiçbirimiz kesin bi yargıya varamadık :( üff sıkıldım bu hayattan a.q.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek
    xz bunu yazdı:

yazdıklarına bakılırsa bilge olduğundan ve erdiğinden hiç kuşku duymuyorsun ama yine de terbiyesizlik yapıp gereksiz fikirlerimi belirtmek istiyorum : 

:) tam tersi öğrenip kullanmadığım bilgi yüzünden hiçbişye yaramadığımı düşünüyorum.

yani ateşi bulmuşsun ama hala kullanmıyorsun.çünkü ateşten nasıl mikrodalgaya geçecğini hesaplıyosun.hep daha fazla bilmek istiyosun ama.bildiğini kullanmana ömrün yetmicek.boşuna öğreniyosun gibi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efrasyap
    efrasyap's avatar
    Erkek
    eğitim sistemimiz ve bireysel ögrenme yöntemlerimizde  teorik olrak aldığımızı  pratikte uygulamakta zorluk çekiyoruz...bunun sebebbide bence üşengeçlik...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek

HolyOne bunu yazdı:

ben daha liseye başlamadan o bahsettiğin devreyi yapıyodum. iyiki de lisede elektrikle ilgili kanunları öğrenmişim şuanda herşeye daha farklı yaklaşıyorum. aklına sadece o ezber bilgiler sokulan saman beyinliler yok değil. oh be

hadi ordan seksi!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mimar
    mimar's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı:

işte kahrolası ezbercilik galiba bu oluyor hocam. biz lisede bilgisayar olmadan bilgisayar dersi gördük. kitabı ezberlettiler. şimdi o kitabı ezberleyen adama sorsan herşyi bilir ama bilgisayar üzerinde göster desen acayip sesler çıkarmaya başlar.

bunu YÖK başkanı demişti. üniversitelerde bile verdiğimiz eğitimin %80 i teorik eğitim demişti.

uçmayı bilmiyorsan ibnelik yapmayacaksın...
Toplam Hit: 1774 Toplam Mesaj: 12