folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Yüksek Lisans'tan Atılma Geri Geldi

Yüksek Lisans'tan Atılma Geri Geldi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Atılma geri geldi beyler,

Benim gibi devam etmekle etmemek arasında gidip gelenler içinde çok acayip bir durum:

https://eksisozluk.com/20-nisan-2016-yok-lisansustu-yonetmelik-degisimi--5092075

DrKill tarafından 21/Nis/16 16:11 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

GEÇİCİ MADDE 1 –
    (1) Bu Yönetmelikle getirilmiş hükümlerin uygulaması ve belirlenmiş süreler yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihinden itibaren başlar.

Benim gibi 4. senesinde olan arkadaslar daha bi 3 sene rahat edebilir :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

GEÇİCİ MADDE 1 –
    (1) Bu Yönetmelikle getirilmiş hükümlerin uygulaması ve belirlenmiş süreler yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihinden itibaren başlar.

• ekşiden:

"arkadaşlar 2 gündür yök ile bağlantı kurmaya çalışıyoruz. araya adamlar falan soktuk en nihayetinde ulaşabildik ve kafamızdaki soruya en doğru cevabı aldım.

maalesef haberler iyi değil.

yapılan değişiklik önceden kayıt olan bizleri de kapsıyormuş. hatta "yüksek lisansa kapak atıp askerlikten kaçanları tespit etmek için yapıldı biraz da" dedi ilgili kişi. geriye dönük hesaplamalar ile ilgili de yakın bir zamanda açıklama gelecekmiş. hai hazırda tezi devam edenlerin tezlerini tamamlaması için süre olarak yaz tatili dahil edilecekmiş ve eylülde savunma yapmayan/ yapamayan sınırdaki öğrenciler atılacakmış. ayrıca tezsiz yüksek lisansı da yeni dönemde kaldıracaklarmış. *

"

• Diğer bir alıntı:

"biraz evvel yök ile görüştüm. yeni yönetmelikteki maddelerin "tamamı," 20 nisan 2016'dan itibaren "yeni" kayıt yaptıranlar için geçerli. eski öğrenciler eski mevzuata tabi... hukuk birimi tarafından verilen bilgi bu."

tam bir bilgi kirliliği

DrKill tarafından 21/Nis/16 16:21 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    NmC bunu yazdı

GEÇİCİ MADDE 1 –

ekşiden:

"arkadaşlar 2 gündür yök ile bağlantı kurmaya çalışıyoruz. araya adamlar falan soktuk en nihayetinde ulaşabildik ve kafamızdaki soruya en doğru cevabı aldım.

maalesef haberler iyi değil.

yapılan değişiklik önceden kayıt olan bizleri de kapsıyormuş. hatta "yüksek lisansa kapak atıp askerlikten kaçanları tespit etmek için yapıldı biraz da" dedi ilgili kişi. geriye dönük hesaplamalar ile ilgili de yakın bir zamanda açıklama gelecekmiş. hai hazırda tezi devam edenlerin tezlerini tamamlaması için süre olarak yaz tatili dahil edilecekmiş ve eylülde savunma yapmayan/ yapamayan sınırdaki öğrenciler atılacakmış. ayrıca tezsiz yüksek lisansı da yeni dönemde kaldıracaklarmış. *

"

Hocam askerlikten kaçmak için yüksek lisansa kapak atmanın önünü tıkamışlardı zaten. Bildiğim kadarı ile yüksek lisansı azami 3 yıl içerisinde bitiremeyince tecilin bitiyor ve askere gitmek zorunda kalıyorsun. Bu durumda sırf askerlik için atılmayı geri getirmek anlamsız değil mi?

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Son birkac senedir mevzuati iyi takip ediyorum :) 2012 yuksek lisans girisim var askerlik tecilim 2018 marta kadar. Kasim 2014te degisen bir madde ile baslangiclar sifirlandi. Simdi de ayni sey olacak. Zaten madde acik, yonetmeligin yururluge girdigi tarihten baslar diyor. Nisan uzerine 3 sene koyulacak. Ayrica zaten boyle durumlarda lehinize olacak sekilde karar cikar, cok da seeyapmayin yani :)

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hazır konusu açılmışken bir sorum olacaktı : )

Ben 3 sene önce bilecik üniversitesinde işletme yüksek lisans a başladım. İlk dönemi bitirdikten sonra sakarya bilişim mühendisliğine geçtim.

Bilişim mühendisliği yükseğini bitirdim. Şuan o işletme yüksek lisansının kalan 2 dönemine tekrar başlayabilir miyim. Eğer başlayabilirsem, bilecikde değilde istanbulda başlayabilir miyim.

Bilgisi olan var mı .

Not: Sakarya ve Bilecik üniversitesini aradım, ikisindeki öğrenci işleride tam emin değiliz dediler.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

-başvuru ve kabul- 

(4) yükseköğretim kurumları yüksek lisans programlarına yalnız ales puanı ile de öğrenci kabul edebileceği gibi ales puanına ek olarak lisans not ortalaması, yazılı olarak yapılacak bilimsel değerlendirme ve/veya mülakat sonucunu da değerlendirmeye alabilir.

Yds filan iptal mi oldu simdi? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Sisteme katkı sağlayacaksa destekliyorum. Eğitim sistemi böyle ayak altına alınmamalı. Askerlikten kaçış ortamı haline getirilmemeli. Destekliyorum.

Mazeret, kişisel problem polemiğine girmeden önce size tolere edilen süreleri iyi kıyaslayın. 2 sene müddet verilen, buna ek hak verilen ortamda 10 sene hak isteyenin niyeti başkadır. Bu ortamlarda bulunmalarına gerek yok. Boşuna kontenjan doldurmasınlar. Herkesin yüksek yapması, okuması falan gerekmiyor. Hakkını verenler orada kalsın. AÖF'te falan da ortalamalara, ders geçme notlarına da ayar getirilmeli ki zaten bugünlerde bu kulislerde konuşuluyor.  Geçme notu 25'e düşsün diye kampanya yapanın derdi okumak falan değil.

Austen tarafından 23/Nis/16 17:25 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

-başvuru ve kabul- 

(4) yükseköğretim kurumları yüksek lisans programlarına yalnız ales puanı ile de öğrenci kabul edebileceği gibi ales puanına ek olarak lisans not ortalaması, yazılı olarak yapılacak bilimsel değerlendirme ve/veya mülakat sonucunu da değerlendirmeye alabilir.

Ben de bunu merak ediyorum. Ama zannetmem. Eminim yönetmeliğe koymayı unutmuşlardır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    literatur bunu yazdı
    Roark bunu yazdı

-başvuru ve kabul- 

Ben de bunu merak ediyorum. Ama zannetmem. Eminim yönetmeliğe koymayı unutmuşlardır.

2014 yılının ders döneminin sonlarına doğru danışman hocamla konuşurken üniversitenin artık dil puanı olmadan kesinlikle yüksek lisansa ve yukarısına alım olmayacağını belirtmişti. (Marmara Üni.)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bordomavi
    bordomavi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ben 3 ay önce kazandım ve kayıt oldum ingilizceyi veremeyeceğimi düşündüğüm için sınava bile girmedim şimdi beni ne şekilde etkileyecek beni ne zamana kadar atamazlar ne zaman atarlar para felan sorun değil yatırırım ..