Yunan Sikkesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    yawuz bunu yazdı

Para edip etmemesinden önce otantik olup olmamasını önemsemelisin bence. Mesela kenarları nasıl, satan-getirenin elinde daha çok varmıymış kaç gram, gümüş mü gibi gibi.

Doğru cevap... 
    Kıymetli metal olup olmaması ve az bulunur olması değerini belirler.
    Bi sikkeye bakarak tarihi bilgi veren @dhmm gibi arkadaşlar cok daha kıymetli ve değerlidir. Saygılar avatardaşım

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek

ne kadar bir fiyat düşünüyordunuz hocam piyasası nedir ki bunun koleksiyonum için bende heves ediyorum ama fazla bütçem olmadığından birde nerde bulunacağını bilmediğimden alamıyorum

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Sikke sikke harca 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Hangi bölgeden çıktı hacı :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Maddi değer olarak pek bir değeri yok adeti az olduğundan

Koleksiyoner isen manevi değeri vardır

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

facebookta bu işlerden anlayan gruplar var. Paranın sahte değilse ki sahteleride yapılıyormuş değerli metal olup olmaması yıpranmış olup olmaması az bulunur olması değerini etkiliyor benim bildiğim. Hatta parayı temizlememen bile etki ediyor temizlenmeyen para daha değerli gibi birşeyler duymuştum. Facebookta bu gruplara üyeyim gruptaki paylaşımlarda bazılarının çok para ettiğini de gördüm. Bu arada bu işlerin yasal olmadığını da belirteyim.

şu gruplarda araştırma yapabilirsin

https://www.facebook.com/Sikkeler-ancient-coins-1530136033956477/

https://www.facebook.com/ANTİK-PARA-VE-DEĞERLERİ-1544779399082671/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/Sikke-Kataloğu-Antik-Para-ve-Define-730853627114610/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/Antiksikke/?ref=br_rs

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

bendeki şu şekilde.

driveshaft : teşekkürler hocam yazacam bu sayfalara

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

sizin gibi adamlar yüzünden ülkede tarihi bir şey kalmadı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

Bu ülke sırf Tarih Turizmi ile kendini kurtarabilecek bir ülke. Gazetede haberleri görüyorsunuzdur, heryerden lahit çıkar mozaik çıkar. Birçok haber görürsünüz kaçak kazı yaparken yaklanan defineciler, ele geçen tarihi eserler... Facebookta defineciler grupları var üye olun bakın. Adamlardaki azmin onda biri Kültür bakanlığında yoktur. Ülke öyle bir ülke ki bir sürü medeniyet geçmiş altından tarih fışkırıyor ama gel gelelim devlet bunları çıkartmak için araştırmalara girişmiyor ya da ödenek ayırmıyor. İddia ediyorum üzerine gidilse her şehre beş tane ekstra müze açılır bulunacak eserler ile... Gerçi o kazıları yapacak olan arkeologlara bile güvenim yok ama.... Yazık oluyor bu tarihe... Tarih betonların altında gömülüp gidiyor yada kaçak kazılar ile birilerinin eline geçiyor.

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

Eser ve definecilik namına arkadaşa yüklenmeyin, en nihayetinde çok çok çok büyük ihtimalle, elindeki para zaten sahte. 

tahribat.com a can feda
Toplam Hit: 3866 Toplam Mesaj: 28
yunan sikkesi m.ö 256