Yunanistan Silahlanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolygaN
    HolygaN's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bir tuş var a.q. ama nasıl bir tuş anlamadım gitti bir tıklıyorsun yüzlerce ucak kalkmıyor roketler kendi hedefleri yerine müttefik hedefleri vuruyoı ve hepside uydudan oluyor vay bea...Önce ucak denilen şeyin ne olduguna bakalım.Ucak mekanik bir aractır ,onun bilgisayarlı kontrol sistemi yön bulma sistemleri ,haberleşme sistemleri hepsi elektroniktir ama sen aldıgın zaman o sistemi çıkartır kendi sistemini takman ucak başına maksimum 2 gün alır o zaman nasıl durdurucak amerika cidden merak ediyorum.Zaten sen ucagı aldıgın gün savaşa süremezsin öncelikle yazılımlarının elden geçmesi gerekiyor dost kim düşman kim onların degişmesi paremetrelerin türkiye koşullarına göre degişmesi bunun haricinde iletişim sisteminde kritik görevi olan kripto yongalarının sökülmesi ve TSK'nın kendi yongalarının takılması gerek.eeee sen tüm internal ve external haberleşme chiplerini degiştirdin amerika boş ucak kabuguna yollasın sinyalini.Şimdi sakın bana gelip yok gizlemişlerdir deme böyle tüm fonksiyonları durdurucak hemde kendi iletişim sistemi olucak bir chip 'in işlem yapabilmesi için anadügümlerden birinde olması lazım...hani bakın şuraua 10 sayfalık makale yazdırmayın bana çıldırmayım zaten canım burnumda

dodobig

sandman açıklamış komple değiştiriliyor diyo. ee kodlaı vermeseler ne olacak biz zaten değiştiriyomuşuz 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    yakıntakip ucagın işletim sistemi ayrı birşeydir kodlardan kasıt donanımların düzgün çalışmasını saglayan yazılımdır .Peki bu yazılımın tehlikeli olup olmadıgını nerden biliriz şimdi sinyal bekleyen bir program belli aralıklarla bir kontrol parametresi döndürmesi gerekir.Bu parametre dışardan dinlenilerek yada simule edilerek bulunabilir aynen dll'lere yapıldıgı gibi.Ucak bence savaş silahları arasında en kompleks yapı çünkü hem mekanik hemde elektronik olarak en uc teknoloji kullanılıyor.Mesela ucuş kontrol programı amerikadan alınıyor ama iletişim sistemleri kendimizin zaten iletişim sistemini dışardan alıyorsan sorun vardır.Böyle bir yazılımın ve tuşun oldugunu var sayalım dışardan sinyal alamadıktan sonra etkisizdir zaten.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    dodobig bunu yazdı:

Bildiğim kadarıyla f-16 lar abd tarafından yenilendikten sonra kaynak kodu verilmemiş TC nin tüm ısrarlarına rağmen.

Böyle haberler hatırlıyorum ama emin değilim. Ayrıca eğer kaynak kod elinde yoksa o uçağa hayatta güvenmem.

pekala sistemde sadece kodu yazanın ve yazdıranın bildiği bir bug olabilir. Ama medyanın uydurmasıda olabilir.

Neyse Antioksidan kardeşim şu haber hakkında bilgin varmı. TC de f-16 üretimi yapılabiliniyormu.

http://w9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=0&tarih=13.05.2008&Newsid=144135&Categoryid=45

Türkiye'nin envanterindeki F-16 lar yerli üretimdir, lisanslı olarak Tusaş havacılık ve uzay sanayii tarafından üretilmiştir. ABD ve Türkiye haricinde, İsrailde lisanslı üretim yapabilmektedir. Japonya da aynı şekilde lisanslı üretimi mitsubishi yapmaktadır. Ancak üretim yerli olmasına karşın modernizasyonlar ABD tarafından yapılmaktadır. Bu yazılım modernizasyonunu (donanımsal modernizasyon yapılabilir) kendiniz yaparsanız muhtemelen silahınızıda kendiniz yapmanız gerekir. Nasıl ABD yazılımı ile Rus silahlarını uçaklarda kullanamıyorsanız muhtemelen yerli yazılımlada ABD silahlarını kullanamayız. Bu yüzden ağız kalabalığı yapmaya luzum yok.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek
    Onlar silahlansa nolcak amerika'nın bize sattığı ve yunanistan'ı dost gösteren uçaklarla Başa çıkıoz biz onlarla.İt dalaşına giriolar kendi adamları ölüo:I

NEDEN? (soru olarak)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    axaraylim bunu yazdı:

abd tek düğmeye bassa bizim ülkemizde bir tane savaş uçağı yerinden kımıldamaz adamlar eski uçakları bize satıyorlar sattıkları şeyleride iyi biliyorlar

tövbe tövbe böyle bir konuda tartışmayacağım dedim daha 2. sayfanın başında yine bi adam..Banlanmış bide..

KArdeşim sen çok amerikan filmi izliyorsun galba beynini yıkamışlar...YAda uydu teknolojilerine kafayı sardın.

Sana tek bir örnek vericem.Git araştır.Türkiyenin aldığı uçakarda israil-ingiltere ve amerikanın ucaklarını dost olarak tnaıma özelliği vardı.Üstelik uçakları kontrol edebiliyorlardı.Daha sonra ucakları aldılar bilmeden fark ettiler.Aselsan düşündü ve çözümünu buldu.Hepsini devre dışı bıraktı.

Sen kime uydu ile müdahile ediceksin Türk ordusuna mı??Üzgünüm Türk ordusu göründüğü kadar güçsüz değil diyicem ama güçsüz göründüğüde yok anlayamadım ki çocuk musun pkklımısın nesin ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Askerlik Görevini Yaparken İşim Gereği Gelen Bütün Evraklar Bende Toplanırdı.

Bir Gün İstihbarat Bilgilendirmesi Geldi.

Bu GAY-Reece - Yunan Ordusunun, Ellerindeki Bir Çok Tankı ve Silahı Kullanım Dışı Gösterdikklerini ( Hurdaya Ayırdıklarını ) Amerika ve Diğer Silah Aldıkları Ülkelere Beyan Ederek Hurda Gösterdikleri Savunma Araçları Sayısı Kadar Daha Askeri Teçhizat Aldıkları Bilgisi Gelmişti.

Bakın  Siz Şu İpneliğe, İpnelik Bu Adamların Genlerinde Var :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek
    YaSevYaTerket_CoM bunu yazdı:

Bu GAY-Reece - Yunan Ordusunun, Ellerindeki Bir Çok Tankı ve Silahı Kullanım Dışı Gösterdikklerini ( Hurdaya Ayırdıklarını ) Amerika ve Diğer Silah Aldıkları Ülkelere Beyan Ederek Hurda Gösterdikleri Savunma Araçları Sayısı Kadar Daha Askeri Teçhizat Aldıkları Bilgisi Gelmişti.

benim bildiğim o belgeler mühürlü oluyor. sen nasıl öğrendin? açıp baktınmı ? açıp baktıysan neden hayattasın ? :P
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ULKUHAN
    ULKUHAN's avatar
    Erkek
    DEVSIRME bunu yazdı:

benim bildiğim o belgeler mühürlü oluyor. sen nasıl öğrendin? açıp baktınmı ? açıp baktıysan neden hayattasın ? :P

belki acık gelmıstır:)):P

Takke Düstü Kel Göründü:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

Silahlansa n'olur silahlanmasa nolur:D

Gerçegi bizde silahlanıyoruz sorun yok . Olası bi durumda karşılarına istanbul dikilse tırsarlar..Sadece istanbul onlardan büyük. 

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek
    DEVSIRME bunu yazdı:

Mrk.K.lığı TMK'ya Kayıtlı Sorumlu Yazıcıydım.

Gelen Emirler İlkönce Kh.İd.İşl.Astb. Tarafından Açılır, Hizmete Özeller Direk Bana, Kişiye Özeller ve Diğer Yüksek Özellikli Belgeler Albaydan Bana Gelir Bende Diğer Yerlere Zimmet Yapardım.

Bu Kadar Basit :)

( Sadece Merakın Giderilsin İstedim. )

Toplam Hit: 9570 Toplam Mesaj: 52