folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Yunus Balıkları Neden Satılmıyor?

Yunus Balıkları Neden Satılmıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Her ne kadar yasalar izin vermese de, ülkenin balıkçısında yunus yakalayacak zeka olsa kökünü kazırlar. Balıklar dahi göç ediyor artık. Yunanistan sularında farklı kurallar uygulanıyor.

İnsana yakın davranmasından avlanılmadığı konusu doğru değil. Yahu eşeğe, köpeklere, çocuklara tecavüz edilen, herkesin birbirini dolandırmaya çalıştığı, sabah kahvaltıda peynir ekmek yer gibi hak yenilen, iftiranın yalanın ahlaksızlığın iş yaptığı topraklar değil mi burası?

anonim6918524 tarafından 13/Oca/21 08:52 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

Konudan sonra böyle bir haberle karşılaşmak:

https://www.birgun.net/haber/yunuslari-oldurmeyi-oneren-doc-dr-kocabas-sozlerimin-arkasindayim-330251

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi

The Cove diye bir belgesel vardı. Yunus balığı avlayan kişilerle alakalı. Civa oranı çok yüksek olmasına ve avlanmanın yasak olmasına rağmen illegal bir şekilde avlanıp satılıyorlardı.

İzlemeni tavsiye ederim.

Yenebilecek onca yasal tür ve helal tür olmasına rağmen insanoğlu yenmeyecek olanların tadını merak ediyor. İnsanoğlu işte yasak olan hep cazip geliyor :))

Darkparadise tarafından 13/Oca/21 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Yenir yenir deniz den ne çıkarsa yenir ahlaki makul seviyeler de ülkemiz şu an akıl terk herhangi bir standart yok kaygılı olunan nokta burası. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

isminden kaybediyor, adı palamut , hamsi , istavrit olsa yenirdi kesin :F

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

ölüyü diriy halletik sıra yunuslarda.

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    FireX bunu yazdı

Hamsi tadı berbat bir balık. Yunus sebebiyle nesli tükense şahsen üzülmem. 

hangi balığı dâhâ çok seviyorsun?

damak zevkidir tartışılmaz ama, bu hamsi'nin tadı çok hoşuma gidiyor. özellikle de tava kızartması. Buğulama'sı da hoşuma gitmiyor.

bir de bu hamsi için, Yağlı Balık diyorlar da, bana hiç öyle gelmiyor. 

yağlı Balık deyince  uskumru aklıma geliyor da bunda da,  yerli üretim havuz'da üretildiğinden midir nedir, şu aralar pek hoşuma gitmiyor. bunlar da boylarına göre sınıflandırılıyor filân, kalın öyle açık denizlerdekilerden bulmak sıkıntı.

alabalık da güzel, lâkin tava'ya gelmiyor, hemen dağılıyor.

çupra da öyle, alabalık gibi. 

istavrit-sazan da çok kılçıklı. ^^` buğulama'sı yenmiyor.

kalkan'ı hiç denemedim. bunun dişi'si ve erkeği tad anlamında bâyâ farkediyor'muş. 

kalamar, ıstakoz, vb hiç denemedim. kezâ Balık sınıfına girmiyor sanırım.

RitmFarbRacourci tarafından 20/Oca/21 03:12 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4973 Toplam Mesaj: 38
islam et yunus balığı eti dört mezhep balık