Yurt Dışı Doktora Kabulü Hak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Bu arada universiteyi nasil buldugundan, nasil iletisime gectiginden; kisacasi su asamaya kadar geldigin sureci kisaca aciklar misin hocam?

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bundan 2-3 ay öncesine kadar okuldan bir hoca Kazan'a sempozyuma gitti. Daha önceleri de gidip geliyordu. Benim de zaten aklımda olan bir yerdi. Hocayı orada görünce şimşekler çaktı. Bir ay önce de başvuruyu yaptım. Başvurunun son günlerine denk geldim. Hızlıca evrakları toparlayıp, referans mektubu, çeviriler, noter onayları, okulun başvuruyu yaptım. Başvuru yaptıktan sonra adamlar araştırma konu eksik diye mail attılar. Onu da gönderdim. Aradan 10gün gibi bir süre geçtikten sonra adamlara sonuçlar ne zaman açıklanacak diye mail attım. Onlarda bekle, biz sana haber vereceğiz dediler.  En son cuma günü mail attım. Onlarda dün geri dönüş yaptılar ve aşağıdaki maili gönderdiler. 

Dear sir!

The expert checked the documents.

You are eligible to study in our university.

Upon arrival you should have apostilled diplomas (Bachelor and Master) with annexes and their notarized translations into Russian

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle de gideceğim. Referans olan hoca da git diyor.

@literatur hocam araştırma konusu olarak, o bölgeleri yazdım. Genel olarak demografi ve dini alanlar üzerinde konular üzerinde yoğunlaştım. 

Gidersem, ki gitmeyi düşünüyorum, benim için en azından tecrübe, dil, farklı yerler görmek gibi de şansım olacak. 

Yine gelişmeleri buradan yazacağım. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

git.

ama bizi birakma haberlerin gelsin devamli burdan yaz.

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

git abi. hiç yapamadın bırakıp gelirsin. unutma gittiğin gördüğün her yeni şey senin ufkunu ve kültürünü ve dünya bakışını değiştirecek. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bundan 2-3 ay öncesine kadar okuldan bir hoca Kazan'a sempozyuma gitti. Daha önceleri de gidip geliyordu. Benim de zaten aklımda olan bir yerdi. Hocayı orada görünce şimşekler çaktı. Bir ay önce de başvuruyu yaptım. Başvurunun son günlerine denk geldim. Hızlıca evrakları toparlayıp, referans mektubu, çeviriler, noter onayları, okulun başvuruyu yaptım. Başvuru yaptıktan sonra adamlar araştırma konu eksik diye mail attılar. Onu da gönderdim. Aradan 10gün gibi bir süre geçtikten sonra adamlara sonuçlar ne zaman açıklanacak diye mail attım. Onlarda bekle, biz sana haber vereceğiz dediler.  En son cuma günü mail attım. Onlarda dün geri dönüş yaptılar ve aşağıdaki maili gönderdiler. 

Dear sir!

The expert checked the documents.

You are eligible to study in our university.

Upon arrival you should have apostilled diplomas (Bachelor and Master) with annexes and their notarized translations into Russian

Eyv. tesekkurler.

vatandaşa kafam girsin!..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Gitmelisin reis, kesinlikle gitmelisin. Allah yardımcın olsun hocam.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bizde greencard çıksada siktir olup gitsek diye bekliyoruz 

sende eline fırsat geçmiş gitsem mi diyorsun :D

git ulan ne bekliyorsun :D :D

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Okul nasildir egitim nasildir bilmem ama yillik $6000 cok ucuz. Ayrica $25 yurt ucreti de efsaneymis. 

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    matr0x bunu yazdı

Okul nasildir egitim nasildir bilmem ama yillik $6000 cok ucuz. Ayrica $25 yurt ucreti de efsaneymis. 

Kazan Devlet Üniversitesi sıralamada 400 civarinda. Rusya'nın en eski ve en iyi üniversitelerinden biri. 1804 yılında kurulmuş. Lenin de burada okumuş. Ücreti o kadar değil 2000 ruble civarinda. Yurt ücreti de okulun sitesinde o şekilde yazıyor. Benim aklımda olan bir okuldu. 

Herkes git diyorsa gidip denemek var. En azından yeni yerler görmüş olacağım. 

Toplam Hit: 6908 Toplam Mesaj: 62
rusya doktora