folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışı Alışverişlerinde Kargo Tercihi

Yurtdışı Alışverişlerinde Kargo Tercihi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Yurtdışından özellikle çin menşeili sitelerden (aliexpress, gearbest, banggood vs.) alışveriş yaparken hangi kargo firmalarını tercih ediyorsunuz?

Genellikle satıcılar Türkiye'ye uygulanan vergi oranlarını bildiği için faturaya düşük miktar yazıyorlar, ancak yine de bu ürünler gümrükte kurcalanıp takılabiliyor, ekstra masraf çıkartılabiliyor. Özellikle DHL firması bu konuda oldukça hassas sanırım, baya bi prosedürle uğraştırıyor, form doldurmalar vs.

Şu anda 50-60 $ civarı bir ürün almak isteseniz, sorun yaşamamak adına aşağıda yazdığım hangi firma veya firmaları tercih edersiniz, daha önceki tecrübelerinzden yola çıkarak cevaplarsanız sevinirim.

- DHL

- UPS

- Post.NL

- China Post Air Mail

- AliExpress Standart

- epacket

- Singapore Post

- FedEx

- EMS

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Artık yemiyorlar o düşük faturaları aç siteden göster diyorlar onu geç özel şirketler daha sıkıntılı standart getir bence He 60 dolar hertürlü geçmesi lazım ama 50 cent olan 120 adet ürün almadiysan çok aşırı büyük bişey değilse geçer takılmaz

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

aç fiyatı göster derken kim diyor hocam bunu, ne şekilde kontrolünü yapıyorlar?

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

China Post Air Mail

Aliexpress standart

singapur post

post.nl

ups - dhl - fexed

-------

50$lık üründe sorun çıkmaz heralde

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

aç fiyatı göster derken kim diyor hocam bunu, ne şekilde kontrolünü yapıyorlar?

Reis. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

-China Post Air Mail

- AliExpress Standart

- Singapore Post

diğerleri tırt hocam.

DevilKingtr tarafından 27/Kas/18 11:05 tarihinde düzenlenmiştir

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    DevilKingtr bunu yazdı

-China Post Air Mail

- AliExpress Standart

- Singapore Post

diğerleri tırt hocam.

hangisi daha hızlı geliyor hocam?

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

-China Post Air Mail

- AliExpress Standart

- Singapore Post

diğerleri tırt hocam.

Turkish post en hızlısı, takılma olayı şans tamamen 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

DHL gümrük konusunda çok titiz zira yakaladığı paketi kendi deposunda bekletiyor işlemler bitene kadar ve her gün için fahiş depo kira parası alıyor. Bir kaç gün beklesen kargon eğer pahalı bir şey fiyatını geçer öyle diyeyim.

Singapur Post vs aslında hepsi aynısının laciverdi. Direk China Post ile gelen kargolar Türkiye'de Çin'den gelenlerin çuvalında geliyor. Çinden çok fazla kargo geldiği için gümrükte yığılma oluyor ülkeye girişi geç yapılıyor. Çin'den Singapur'a gidip Singapur'dan gelen kargolar Singapur çuvalında geliyor. Çuvalda ki paketler az olduğu için daha hızlı işlem yapılıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    DevilKingtr bunu yazdı

-China Post Air Mail

- AliExpress Standart

- Singapore Post

diğerleri tırt hocam.

singapure hocam o kadar sipariş verdim singapure kadar hızlısını görmedim belkide şans

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

DHL gümrük konusunda çok titiz zira yakaladığı paketi kendi deposunda bekletiyor işlemler bitene kadar ve her gün için fahiş depo kira parası alıyor. Bir kaç gün beklesen kargon eğer pahalı bir şey fiyatını geçer öyle diyeyim.

Singapur Post vs aslında hepsi aynısının laciverdi. Direk China Post ile gelen kargolar Türkiye'de Çin'den gelenlerin çuvalında geliyor. Çinden çok fazla kargo geldiği için gümrükte yığılma oluyor ülkeye girişi geç yapılıyor. Çin'den Singapur'a gidip Singapur'dan gelen kargolar Singapur çuvalında geliyor. Çuvalda ki paketler az olduğu için daha hızlı işlem yapılıyor. 

DHL den çok fazla şikayet var o konuda. genelde bi mail atıp form doldurtup onlarla uğraştırıyolarmış.

geçen 30 $ lık bi malzeme alan arkadaş o şekilde form felan gönderdi etti, formu gönderdikten 1 hafta sonra anca geldi ürün.

daha önce aldığım ürünlere baktığımda china air mail ile 15-20 gün aralığında geldiğini fark ettim.

post.nl ile bu china air mail arasında kaldım.

goo.gl/qBNZmW