folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yurtdışı Burs

Yurtdışı Burs

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yurtdışında üni okumaya çalışan Türk öğrencilere burs veriyor mu devlet? Yahut sağdan soldan kuruluşlar?

Güzel olur çok da iyi olur hatta yardım eden aracı olan olursa burs aldığım süre boyunca %10 vereyim

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

feto hocan veriyor , namaz niyaz cemaat muhabbetleri cercevesinde. istermin? :D

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo

Şu an BİDEB'in doktora için başlattığı bir başvuru var. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

isterim istemez miyim işi ne yardım etsin point kazansın

LeveragEffect bunu yazdı

Lisans programındayım ama ben /: hatta seneye başlıyorum lisansa. şuan dil kursu..

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeZzZ
    DeZzZ's avatar
    Erkek

bende bakıyorum hocamda genelde türkiyeden lisans için fazla vermiyorlar diye biliyorum. gideceğin ülkede ki okulların sayfalarından bakmak gerekiyormuş sanırsam. ama kesin emin değilim

düşündüğümüz her şeyin olabilitesi vardır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LeveragEffect
    LeveragEffect's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı
    hojucuk bunu yazdı

isterim istemez miyim işi ne yardım etsin point kazansın

LeveragEffect bunu yazdı

Lisans programındayım ama ben /: hatta seneye başlıyorum lisansa. şuan dil kursu..

Tr'den bulman epeyce bir zor. Gitmek istediğin okuldan bir hocayla görüşüp onun sana yardımcı olmasını isteyebilirsin fakat bu söylediğimde de adam senin kara kaşına gözüne bakıp da iş yapmıyor. -oradaki hocaların yetkileri epeycene bir geniş, burs bağlatmaktan okulda iş ayarlamaya kadar.- 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tev in yurtdışı bursu olması lazımdı. onun dışında meb bursu var, bizim bi çok hoca o bursla okumuş ama onun zorunluluğu var. yurtdışında kaldığın sürenin 2 katı (tam emin değilim), devlete hizmet yapmak zorundasın, o yüzden o adamlar üniversitede hoca oluyor, ondan sonra da devam ediyorlar. lisansı kapsıyor mu bu bilmiyorum. bunun haricinde fulbright bursu var hocam, bunun da bi geri ödemesi var ama nasıl şartları bilmiyorum

gittiğin ülkenin belediyesi ya da devletin kendisi yabancı öğrencilere burs verebiliyor. onu araştırrısın. bir de müslüman dernekler/vakıflar oluyor, onlar da okuyan müslüman öğrencilere burs veriyorlar. cemaat değil, genelde arapların kurduğu dayanışma vakıfları gibi şeyler.. türklerden hayır bekleme hocam yurtdışında mümkünse uzak dur. yararlarından çok zararları olur,zaten sana da o gözle bakarlar..

gittiğin ülkenin vize şartlarına göre part time işlerde çalışabilirsin. benim bildiğim her üniversite öğrencisi bu şekilde çalışıyor, çünkü genelde aileleri para vermiyor. sen de bi yer bulur haftada 20 saat falan çalışabilirsin. zaten öğrencilere verilen vizede 20 saati geçirmezler, ama iş yeri sahibi riski göze alıyorsa problem yok, ben mesela 40 saat çalışıyordum 

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

yukarı alalım, gelen yorumlar için teşekkürler tek tek cevaplayacağım hepsini

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

bildigim devlet yurtdışında sadece lisans üstü ve doktora eğitimleri için burs veriyor. lisans eğitimi için orada okuduğun üniversitenin araciliğiyla yabanci öğrencilere verilen burslari araştirabilirsin. 

türkiyedende fabrikatör godaman tanıdığın varsa ondanda alabilirsin burs verenlerin çoğuda cebinden vermiyor zaten vergiden düşüyorlar.

özel değilse hangi ülkede ve hangi bölümü okuyorsun :)

In every job there is a no
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

1) ab-ilan.com' u takip et.

2) Almanya icin okul arama programi var. Ucertine, yilina, egitim diline, okul programina (bachelor, master, PhD), bolumune gore secim yapabiliyorsun. 

Link:https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/de/

Work and Travel Hakkında Herşey; Vize Görüşmeleri, İş ve Eyalet Seçimi, Ucuz Uçak Bileti [www.turkishwat.com]
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

1) ab-ilan.com' u takip et.

2) Almanya icin okul arama programi var. Ucertine, yilina, egitim diline, okul programina (bachelor, master, PhD), bolumune gore secim yapabiliyorsun. 

Link:https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/international-programs/de/

oooo bu 2. linkteki üniversitelerin çoğunda ücret yok diye gözüküyor. almanyada eğitim ücretsiz diye duymuştum ama böyle olacağını düşünmemiştim.. ilginç

Aydınlık sabahı düşün ve durgun karanlık geceyi. Rabb'in seni ne unuttu ne de darıldı. Öteki dünya senin için (hayatının) bu ilk bölümünden mutlaka daha iyi olacak! Ve zamanı geldiğinde Rabb'in sana (kalbinden geçeni) bağışlayacak ve seni hoşnut kılacak. O seni yetim olarak bulup bir sığınak vermedi mi? Ve yolunu kaybetmiş görüp seni doğru yola ulaştırmadı mı? İhtiyaç içinde bulup seni tatmin etmedi mi? Öyleyse yetime haksızlık yapma, yardım isteyeni asla geri çevirme, ve (her zaman) Rabb'ini(n) nimetlerini an.
Toplam Hit: 945 Toplam Mesaj: 15