folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Yurtdışında Arabada Unutulan İphone 5S

Yurtdışında Arabada Unutulan İphone 5S

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    kalibre bunu yazdı

Hacılar merhaba 

Amcam yurtdışında taksicilik yapıyor ve arabada bi kaçtan ayfon unutulmuş. Bana getirdi. 5si aldım ama açılırke telefon kilidi var. Bunu kirdilarbilir miyim?  Ne kadara kırılır? imei gerekir mi?  Ortalama toplam maliyeti nolur?  Yapan yada yapanı tanıyan var mi

neden polise teslim etmemiş amcanda sana getirmiş boyle bır hırsızlıga senı dahıl etmıs ? 

onu gec bır allahın kulu da dememıs hıc bırsey yazık

hipokondriyak tarafından 26/Eyl/15 22:14 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam iphoneyardim.com sitesine bak ama kullanamazsın diye tahmin ediyorum 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek

Öğrenemedi gittiniz adam onu icouldla kitlemiş siz onu nasıl açıyorsunuz ? Siz iphone a nasıl imei attırıyorsunuz ? O imei o seri no apple da çalıntı görünüyor Dünya'nın hiç bir yerinde kullanamıyorsunuz. Ara apple ı yada git bunu buldum de onlar Dünya'nın neresinde olursa olsun sahibini bulurlar ha beni bozmaz dersende Parça olarak olan olur Parça fiyatına sat gitsin

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Hayırdır ? Bir de yol gösteriyorsunuz. Mal, bulanın değildir hocam. Gidin ve sahibine teslim edin. Sonra kilit altında bulunan malı zilyetinize geçirmekten, TCK'nın bilmem kaçıncı maddesinin a bendinden yargılanmayın. 

NOT: artık uyarıldınız...

NaZi_ tarafından 27/Eyl/15 00:00 tarihinde düzenlenmiştir

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Hayırdır ? Bir de yol gösteriyorsunuz. Mal, bulanın değildir hocam. Gidin ve sahibine teslim edin. Sonra kilit altında bulunan malı zilyetinize geçirmekten, TCK'nın bilmem kaçıncı maddesinin a bendinden yargılanmayın. 

6 yıldız olunca helikopterde geliyormuş.

Arkadaşın yaptığı etik değil eyvallahta bilmedende yasa uydurmamak lazım.

1. Telefonlar yurtdışından gelme ve olay Türkiye sınırları içerisinde geçmiyor.

2. Kilit altında mal ibaresi derken kanunda şunu kast ediyor : Kasada para var kasayı kırıp içinden parayı sahibinin izni olmadan almak.

Daha öncede dediğim gibi telefon iCloud ile kilitlenmişse çöp.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

2. Kilit altında mal ibaresi derken kanunda şunu kast ediyor : Kasada para var kasayı kırıp içinden parayı sahibinin izni olmadan almak.

Uydurmadım zaten hocam. Yargılanırsın dedim. A'dan yargılanır, C'den ceza alırsın. Sonuçta bir malı açık alandayken ve mal sahibinin kontrolünde değilken zilyetine geçirmek de bir hırsızlık suçu olarak Geçmiyor mu ? 

Ayrıca ben yurtdışı olayına da inanmıyorum. Realizmi geçelim.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Senin dediğin yasa nitelikli hırsızlık :

(1) Hırsızlık suçunun;
    a) Kime ait olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında veya ibadete ayrılmış yerlerde bulunan ya da kamu yararına veya hizmetine tahsis edilen eşya hakkında,
    b) (Mülga: 18/6/2014-6545/62 md.)
    c) Halkın yararlanmasına sunulmuş ulaşım aracı içinde veya bunların belli varış veya kalkış yerlerinde bulunan eşya hakkında,
    d) Bir afet veya genel bir felaketin meydana getirebileceği zararları önlemek veya hafifletmek maksadıyla hazırlanan eşya hakkında,
    e) Adet veya tahsis veya kullanımları gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında,
    f) (Mülga: 2/7/2012-6352/82 md.)
    İşlenmesi hâlinde, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.(1)

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Uydurmadım zaten hocam. Yargılanırsın dedim. A'dan yargılanır, C'den ceza alırsın. Sonuçta bir malı açık alandayken ve mal sahibinin kontrolünde değilken zilyetine geçirmek de bir hırsızlık suçu olarak Geçmiyor mu ? 

Ayrıca ben yurtdışı olayına da inanmıyorum. Realizmi geçelim.

Hersey kanun mu ya vicdan denen bi olay var. Sokakta anahtari ustunde unutulan arabayida alip gidecek o zaman arkadas yurtdisindan ulkeye sokacak. Change nasil yapilir diye gelup konu acip yol yordam mi isteyecek. Ne gunlere kaldik.

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Senin dediğin yasa nitelikli hırsızlık :

(1) Hırsızlık suçunun;
    a) Kime ait olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında veya ibadete ayrılmış yerlerde bulunan ya da kamu yararına veya hizmetine tahsis edilen eşya hakkında,
    b) (Mülga: 18/6/2014-6545/62 md.)
    c) Halkın yararlanmasına sunulmuş ulaşım aracı içinde veya bunların belli varış veya kalkış yerlerinde bulunan eşya hakkında,
    d) Bir afet veya genel bir felaketin meydana getirebileceği zararları önlemek veya hafifletmek maksadıyla hazırlanan eşya hakkında,
    e) Adet veya tahsis veya kullanımları gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında,
    f) (Mülga: 2/7/2012-6352/82 md.)
    İşlenmesi hâlinde, üç yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.(1)

Congratulations.

Gelgelelim mala dokunsan ve alıp gitmesen dahi, kamera kayıtlarında görünüyor olsa da sanık sıfatı ile hırsızlıktan yargılanır, ceza alır veya almazsın.

Yani sen sen ol, sağda solda sahipsiz telefon görürsen hızla uzaklaş. Ciddiyim.

@NoToLeRaNcE - malesef hocam, günümüzde düşünmek, bir beyin için en zorlu ilizyon..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben neyin ne oldugunu iyi biliyorum sen rahat ol. ;)

Toplam Hit: 8308 Toplam Mesaj: 39
iphone iphone