Yurtdışında Dil Eğitimi Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Yurtdışında 6 ay İngilizce dil eğitimi almak için kolları sıvadım. 25 Yaşındayım Ekonomi mezunuyum1 senedir işsizim, herneyse bazı dil okullarına  yazdım cevap bekliyorum. Sorum şu ki içimizden daha önce yurtdışına gidip bu şekilde dil eğitimi alanlar var mıdır, varsa ne şekilde gittiniz nereye gittiniz ve ne kadar harcadınız. önerileriniz ve tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ozkancelen bu adamı dinle öğütler felanda veriyor bakmanı isterim

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

eyv hocam baktım güzel anlatıyor ama yurtdışına çıkmadan iyi bir ön çalışma olabilir

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Hocam bir dile tam anlamiyla hakim olmak icin 6ay cok kisa bir sure bilgi olsun diye yazdim 5sene ukraynada kaldim ama ruscaya hala tam anlamiyla hakim degilim konusurum yazarim film izler anlarim ama bazi konularda dil yapisi ve kelime eksikliginden yetersiz kaliyor.

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    lucas bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

eyv hocam baktım güzel anlatıyor ama yurtdışına çıkmadan iyi bir ön çalışma olabilir

aynen 1 ay felan izlesen videoları anlasan az çok yurtdışında çok sıkıntı çekmezsin diye umuyorum tek sıkıntın kelime eksikliğinden olacak gibi

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek
    ayhun bunu yazdı

Hocam bir dile tam anlamiyla hakim olmak icin 6ay cok kisa bir sure bilgi olsun diye yazdim 5sene ukraynada kaldim ama ruscaya hala tam anlamiyla hakim degilim konusurum yazarim film izler anlarim ama bazi konularda dil yapisi ve kelime eksikliginden yetersiz kaliyor.

yok hocam 6 ayda su gibi öğrenip konuşma gibi bir beklentim yok zaten. bir başlangıç ve geliştirebildiğim kadar geliştirmek amaç 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Daha once bu tarz konular hakkinda bir kac bilgi paylasmistim ve bir kac arkadasa yardimci olmustum fakat burada da izah edeyim bildiklerimi.

Oncelikle, okullardan baslayalim. Burada ki ilk etap hangi ulke ve hangi sehir olucagi yonunde ikiye ayrilir. Ben ornegi Ingiltere Londra uzerinden anlatayim.

Oncelikle Londra sehrinde butcene uygun bir kac okul bulup bunlar ile irtibata geciyorsun mail,telefon yada skype. Okullarin haftalik egitim ucretlerini, genel ve yogunslatirilmis kurs olarak ogrenebilirsin. Okul sureni ne kadar fazla tutarsan fiyat bir o kadar indirime gidebilir. Hemen hemen her okulun anlasmali oldugu Host Family, ( Aile yani konaklama olarak gecer Turkiyede) ve Yurt olmak uzere iki konaklama secenegi vardir. Okul dan bunlarinda ucret bilgisini alabilir butcene gore bir secim yapabilirsin. Burada dikkat etmen gereken husus, konaklama yapacagin yerin okul ile olan mesafesi. Zira ulasim Ingiltere de en pahali unsurlardan biri, buda butceni biraz etkileyebilir. 

Bu tarz Dil okullari,Universite ve Master gibi egitimleri almak isteyen arkadaslar okullar ile kontaga gecip, istenilen vize belgelerini hazirlayip basvurularini yapiyorlar. Fakat bazi arkadaslar, biraz endiseli ve biraz da yanlisliklik yapmama adina bu islerle ugrasan firmalara buldugu okulu, bilgilerini ve evraklarini teslim ederek vize icin hazirlanmasini talep ediyor. Bu secim tamamiyle sana kalmis bir durum.

Tum Turk gencliginin ortak sorusu;

Ne kadar harcarim, ne kadar harcadin ? 

Bu tamamiyle kisiseldir, zira 1 ayda bulundugu ulkede Bin TL harcayanda var 10.000 TL de. Fakat su bir gercek ki, bulundugun yere ayak uydurana kadar evde ki hesap carsiya hic bir zaman uymuyor. Bu yuzden gelen her ogrenciye tavsiyem, ilk 2 ay da harcalamariniz cok olacaktir (Kultur soku, Yer Degisikligi, Yemek Aliskanligi, Ulasim, Gezi, Ogreciler arasi Eglence) bu sebebler yuzunden cebiniz biraz dolu gelin :)

Ingiltere icin dil okulu dusunursen elimden geldigince yardimci olurum, baska sorun yada ogrenmek istedigin var ise PM de atabilirsin hocam.

Saygilar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

benim şöyle bir tavsiyem olacak hocam sana..

gelecek sene için yüksek lisansa başvur, o zamana kadar türkiye'de bir kursa yazılıp dilini pekiştir. Hiç dil bilgin yoksa bu dediğimi yapma tabi yetişmez. Ama hazırlık eğitimi almışsan ve geliştirmek istiyorsan bu şekilde bir yol izleyebilirsin.

Dil kursu öğrencilerine çalışma vizesi verirler mi bilmem ama orada okuldan eğitim alırsan çalışıp kendi masrafını da çıkarabilirsin.

Ayrıca ingilizce gözde büyütülecek bir dil değil..

+ @enes arkadaşın söyledikleri de mantıklı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ucuz bölgelerde okul fiyatları nedir? Tabi eğitim kalitesi?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Amerikada 6.5 ay dil egitimi aldim , yaklasik okula 6-7 bin dolar civari para verdim. Amerikayi dusunursen yardimci olurum.

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yurtdışında kursa gitmek yerine yüksek lisan yapıp hazırlık bölümünü okusan daha ucuza gelmez mi ? hazırlıgı var mı pek bilmiyorum tabi

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 2002 Toplam Mesaj: 15
dil okulu ingilizce