Yurtdışında Okuma Fikri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar bazuı ülkeler Türkiye'den vize istemiyor(Singapur) bazılarına da öğrenci olarak gitmek kolay;
    Buralardan birine gidip,param az,öğrenciyim yoluyla destek alıp[az da olsa burs alma)yoluyal üniversite okumak aklımda bir süredir.
    Sizce böyle bir olayın gerçekleşme imkanı var mıdır ?
    2)Bazı ülkelerin dolar kuru çok yüksek(hindistan yanlış bilmiyorsam) buralarda ucuza okunabilir diye aklıma geldi

Saygılarımla

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Avrupa nın egitim merkezi Avusturya dır en ucuz unıversiteler ordadır. 1500euro civarı yıllık para odersın yasam da unıversıte köylerınde gecer yani hersey 2. belkı de 3. kalıte oldugu ıcın hıc para harcamadan okuyabılırsın... Özellıkle Viyana unıversitesi bu ısı yapar.

Ama bunun için ileri seviye İngilizce ve veya Almanca bilmen lazım. Google da arat basvur. Muhtelemen kabul edilirsin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    www.hit.com.tr yalniz okudugun universiteye YOK denklik veriyormu onu iyi arastir okuyupta turkiyede adamdan sayilmamakta var :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    çok sağ olun.bu konuda araştırmaya devam ediyorum.İnşallah bir gün sınavsız üniversite okuyabilcem:)

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Dün bir mühendis ile karşılaşdım kendisi iran da okumus ifrahan mıydı neydi unv adı. Harç vermiyoruz orada ayda 50 milyon yetiyordu bize dedi.Ama o diplama Türkiyede işe yaramıyor.

be different...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_random
    dj_random's avatar
    Erkek
    Abi Sana Şey Diyeyim Ben.
    Eğer Biraz Çalışabilirsen İyi Bir Puan Çıkarabilirsen Azerbaycana Git Bence. Neden Dersen.
    Adamlar Hem Ucuz Eğitim veriyorlar Hemde Denklik Diploması Veriyorlar.
    Şimdi Sen Biraz Kendini Zorlasan Eğer Sayısalcıysan 80-90 Say2 Netiyle Azerbaycan Bilgisayar Mühendisliğine Yerleşebilirsin.
    Bu 80-90'ı 100 Yapsan Rahatlıkla Burslusuna Yerleşirsin. Daha Güzel Bence.
    Bide Orda Herşey Ucuzmuş (Giden Arkadaşlarımız var Ordan Biliyoruz )
    Abi Bir Günlük Yemek Masrafın Ortalama 1 Dolar Yani Buda 1400-1500 TL Yapıyor Yani. Ama Orda Giyim Pahalı Kardeşim. Niye Dersen Adamlarda Tekstil Yok. Onlarda Türkiyeden Alıyorlar. İş Böyle Olunca Pahalı Oluyor Türkiyeye Göre.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_random
    dj_random's avatar
    Erkek
    Abi Sana Şey Diyeyim Ben.
    Eğer Biraz Çalışabilirsen İyi Bir Puan Çıkarabilirsen Azerbaycana Git Bence. Neden Dersen.
    Adamlar Hem Ucuz Eğitim veriyorlar Hemde Denklik Diploması Veriyorlar.
    Şimdi Sen Biraz Kendini Zorlasan Eğer Sayısalcıysan 80-90 Say2 Netiyle Azerbaycan Bilgisayar Mühendisliğine Yerleşebilirsin.
    Bu 80-90'ı 100 Yapsan Rahatlıkla Burslusuna Yerleşirsin. Daha Güzel Bence.
    Bide Orda Herşey Ucuzmuş (Giden Arkadaşlarımız var Ordan Biliyoruz )
    Abi Bir Günlük Yemek Masrafın Ortalama 1 Dolar Yani Buda 1400-1500 TL Yapıyor Yani. Ama Orda Giyim Pahalı Kardeşim. Niye Dersen Adamlarda Tekstil Yok. Onlarda Türkiyeden Alıyorlar. İş Böyle Olunca Pahalı Oluyor Türkiyeye Göre.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    bende inşallah seneye italyaya gidiyorum dil kursu için internetten bi şirket buldum romada 3 aylık dil kursu konaklama dahil 1950 euro
    içinde ders kitapları falanda var ayrıca almacanca kursta veriyolar
    isterseniz yazayım sitenin adını...

l enfer c est les autres Sartre ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek
    italyancamı ogrencen?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek
    evet...

l enfer c est les autres Sartre ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LosTSouL
    LosTSouL's avatar
    Erkek
    valla hoca aerbeycan işine pek sıcak bakılmıor.bizim derhade mat öğretmenının akrabası okumus azerbaycan da rusvetsız bi *ok olmuomus.unı de geçmek için adam her sene bi bilgisayar almıs uni ye.sen yıne ii arastırma yap.hemen dalma derim ben;)
Toplam Hit: 1517 Toplam Mesaj: 12