Yurtdışından Ev Veya Arsa Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Geçenlerde bir yerde acunun miami de 4 ev aldıgını bu sayede otomatikman amerikan vatandaşı olduğunu yazmıştı.

amacım vatandaşlık değilde , diyelim paramız var yunanistandan veya başka bir AB ülkesinden ev veya arsa alabilmek için neler gerekli 

biliyoruz türkiye de oldugu gibi yabancı ülkelerde de 30-40 bin tl ye satılık bir çok arazi var  , bir kısıtlama varmı bu konuda bilen duyan başına gelen ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

şöyle bir konu buldum

Vatandaşı olmadığım bir ülkede ev almak

http://forum.donanimhaber.com/m_35886472/tm.htm

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

AB ülkesinden arsa aldıgın zaman 40 sene sonra satmak zorundasın diye biliyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

40 yıllıgına kiralama gibi birşey oluyormuş , ben temelli almak istiyorum illa vatandaşlıga mı geçmek lazım.

türkiye de bir çok alman , ingiliz , isveçli vs arsa ve ev alıyor buralara yerleşiyorlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

anladım kadarıyla her ülkenin ayrı prosedürü var

mesela abd gitmene bile gerek yok paran varsa herşeyi hallediyolar

http://www.amerikadaev.net/amerikada-ev-almak-sik-sorulan-sorular.html

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

40 yıllıgına kiralama gibi birşey oluyormuş , ben temelli almak istiyorum illa vatandaşlıga mı geçmek lazım.

türkiye de bir çok alman , ingiliz , isveçli vs arsa ve ev alıyor buralara yerleşiyorlar.

Türkiyede yabancılar arsa aldıgı zaman tamamiyle onun oluyor ve alabiliyor ama sen ab ülkesi vatandaşı olmadan aldıgın zaman 40 sene sonra satmak zorundasın satamadıgın zaman devlet el koyuyor tamamen senin olmuyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

AB'de ekonomik krizde olan ülkelerde yatırım yaptığında sana bazı(!) kolaylıklar sağlandığını okumuştum.
    Yanlış hatırlamıyorsam İspanya, Yunanistan, Romanya bunların başında geliyordu. Yatırım $250000 civarıydı. Vatandaşlıktan, sınırsız oturmaya kadar geniş bir yelpazesi vardı. 

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

amerikadaki evlere fıyatlara bakabılcegımız bır sıte var mı? sahıbınden tarzı

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    COURAGE_x
    COURAGE_x's avatar
    Erkek

rusya ıcın konusuyorum...

arsa veya ev v.b alabılirsin işletebilir satabilir yaşayabilirsin alacağın mülkiyetin işleyiş büçümüne göre vatandaşlık konusu daha kolaylaşabilşir..

fakat şöyle bir konu.. geldiğin ülkeden apostil kağıdı istenecek ve geldiğin ülkeden seninle ilgili herhangi bir suç araması olamayacak..

aldığın mülkiyet %100 senin olmuyor yani gerektiğinde devlet el koyar ve butun haklardan mahrum edebilir seni... ve bunu her 49 senede bir yenilemen gerek..

şöyl... örneğin bir fabrika alanı kiralıyabiliyorsun devletten 49 yıllığına her 49 senede bir yenilenir.. buda ona benzer yenilemen dışında herhangi bir sıkıntı yok

Altın'ı olan kuralı koyar,kuralı koyan altın'ı alır!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    streetw1se
    streetw1se's avatar
    Erkek

dün akşam ispanyadan bir müşterimiz vardı onunla konuştukta, barcelonanın köyünde gibi biryerde yasıyormus 9 bin nufuslu.

140 m2 bir evin 300.000 € olduğunu söyleyince şok oldum.

Barcelonada ise en az 700.000 € dan başladığını ve onlarında 100 mt2 civarında oldugunu söyledi.

Ona göre tekrar düşünün.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    JackDaniels bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Türkiyede yabancılar arsa aldıgı zaman tamamiyle onun oluyor ve alabiliyor ama sen ab ülkesi vatandaşı olmadan aldıgın zaman 40 sene sonra satmak zorundasın satamadıgın zaman devlet el koyuyor tamamen senin olmuyor.

nerede mütekabileyet ilkesi- karşılıklılık ilkesi diye sormak lazım aqp mun partisislne.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 4466 Toplam Mesaj: 15