folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Yurtdışından Kaç Adet Telefon Getirebiliriz ?

Yurtdışından Kaç Adet Telefon Getirebiliriz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kız arkadaşım almanyada, bu ay sonu dönüyor. Oradan dönerken de ihtiyacım olan bir kaç şeyi aldırayım dedim. Macbook ve telefon için kesin karar kıldım. Yalnız telefon ile ilgili  hala aklımda belli belirsiz şeyler var. Birkaç sorum olacak, yardımcı olup yanıtlarsanız sevinirim. 

1-) Almanya'dan kaç cihaz getirebiliriz ? Kendi kullandığımız cihaz haricinde 

2-) Pasaporta kaç cihaz işleyebiliyoruz ? 

3-) 2 cihaz aldık (telefon) diyelim. bu cihazları kutusunu açmadan getirsem bir şey olur mu ? yoksa kutudan çıkarıp sadece cihaz mı gelmeli ? 

4-) valizde tuttuğum cihaz sayısı kaç olabilir ? Yanımdaki çantada kaç olabilir ? Böyle bir kısıtlama var mı sayı olarak ? 

5-)  diyelim ki sim kart takılabilen tablet aldık. Örneğin telefon sayı kısıtlaması var ise bu sayıya tabletler de dahil mi ?

şimdilik bu kadar soru yeter, yardımcı olup bilgilendirirseniz sevinirim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iQsuz
    iQsuz's avatar
    Erkek

Yasal olarak iki diye biliyorum fakat, ben gelirken cebimdekiyle beraber 5 adet iphone getirdim herhangi bir arama falan olmadı. Pasaporta işleme ise 2 yılda bir kere yapılabilir. Tek pasaport tek işlem. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    iQsuz bunu yazdı

Yasal olarak iki diye biliyorum fakat, ben gelirken cebimdekiyle beraber 5 adet iphone getirdim herhangi bir arama falan olmadı. Pasaporta işleme ise 2 yılda bir kere yapılabilir. Tek pasaport tek işlem. 

daha önce babamlar yurtdışından geldiklerinde 2  telefon kaydetmiştim 2013 yılında. Değişti herhalde, ben 2 diye biliyordum çünkü.  2 telefon sorun olmaz o zaman. Siz getirirken kutulu mu getirdiniz telefonları ? Bazıları kutudan çıkarın, sadece cihaz kalsın diyor ama bilemedim.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

En son 1.5 sene kadar once baeden 20ye yakin telefon getirmistim kutulu bavulda, pasaport basina tek telefon kaydediliyor ve o pasaportun son 90 gunde giris cikis yapmis olmasi gerekiyor, gecen zamanda bir sey degisti mi bilmiyorum.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venedikli
    venedikli's avatar
    Erkek

90 gün 120 gün oldu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Pasaport kaydı getirenin Allah belasını versin.

Gerisine akşamüzeri detaylı cevap yazarım bildiğim kadarıyla, şimdi acilen çıkıyorum

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

TR'ye her donusumde benim telefonum dahil 4 telefon ile donuyorum. Ama hepsini el cantama aliyorum. Bavulda getirmenizi tavsiye etmiyorum cunku bazen TR'ye giris yapinca gumruk memurlari bavulunuza bakiyor. Bugune kadar sirt cantama kimse bakmadi. En son Haziran ayinda donerken bavuluma baktilar ve hediyelik olarak aldigim saatlerin fiyatlarini ve faturalarini sordular. $100 den fazla oldugu icin aslinda vergi odemem gerektigini falan soylediler ama bu seferlik gerek yok vs. vs... Sonuc olarak, 3 telefondan fazla getirmenizi tavsiye etmiyor ve getirirken hepsini el bagajinizda getirmenizi tavsiye ediyorum.

matr0x tarafından 15/Eyl/16 18:12 tarihinde düzenlenmiştir

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Eğer öyle iPhone falan getirmeyeceksen hiç uğraşma hocam. Pasaport kayıtsız satarken diğer markaları kimse almıyor. Elinde kalır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Ayrica extra bir bilgi daha vereyim. Telefonlari kayit ettirmek icin pasaportunuzun olmasina gerek yok. Pasaportsuz girilen ulkelere girip cikmaniz yeterli oluyor. Ornegin Dogu Karadeniz'de yasayan arkadaslar 15 TL (harc pulu) karsiligi ile Gurcistan'a girip cikabiliyor. Eger oralarda bir tanidiginiz vs varsa rica edersiniz bi girip cikar ve telefonu O'nun ustune kayir ettirirsiniz.

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

Karar verebilirsem ya iphone 6s plus ya da 7 plus getirteceğim ay sonunda, satmak değil amacım kendim kullanacağım. 6s plus 128 gb almanyada 750 euro'ya alabiliyorum bir tanıdığıma ait dükkandan diyeyim. plus da 899 euro zaten. Havaalanı dönüşünde bir de vergi iadesi alınınca o  da 800 euro civarına geliyor, mis gibi.

El bagajı ve gürcistana giriş çıkış önerisi için de teşekkürler. Onun için de artvindeki arkadaşımdan yardım istemeyi düşünüyorum, tabi ona da uygun olur mu bilemem. Olmazsa ad 100-200 lira verir birinden pasaport buluruz. Hacıların dönüş zamanları yaklaşıyor zaten :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

Arkadaşlar kız arkadaşım almanyada, bu ay sonu dönüyor. Oradan dönerken de ihtiyacım olan bir kaç şeyi aldırayım dedim. Macbook ve telefon için kesin karar kıldım. Yalnız telefon ile ilgili  hala aklımda belli belirsiz şeyler var. Birkaç sorum olacak, yardımcı olup yanıtlarsanız sevinirim. 

1-) Almanya'dan kaç cihaz getirebiliriz ? Kendi kullandığımız cihaz haricinde 

2-) Pasaporta kaç cihaz işleyebiliyoruz ? 

3-) 2 cihaz aldık (telefon) diyelim. bu cihazları kutusunu açmadan getirsem bir şey olur mu ? yoksa kutudan çıkarıp sadece cihaz mı gelmeli ? 

4-) valizde tuttuğum cihaz sayısı kaç olabilir ? Yanımdaki çantada kaç olabilir ? Böyle bir kısıtlama var mı sayı olarak ? 

5-)  diyelim ki sim kart takılabilen tablet aldık. Örneğin telefon sayı kısıtlaması var ise bu sayıya tabletler de dahil mi ?

şimdilik bu kadar soru yeter, yardımcı olup bilgilendirirseniz sevinirim.

1-) ticari olacağından şüphelenmemeleri lazım. Kutularını sırt çantasına bavula bölüştürüp telefonlara sim kart takıp 3-4 tane getirebilir

2-) iki takvim yılı içerisinde tek cihaz

3-) kutusunu açıp bi denesin mağazada en azından. taşırken de 1 tane belki kapalı kutu getirebilir, ama abartırsa ticari diye vergi falan isterler, hediyelik eşya olarak da girişi yasakmış, kendim kullanıyorum diyecek. 

4-) direk soruna cevap yok ama şöyle bir sayfa var http://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/yolcu-muafiyetleri

5-) tableti de kaydettirmek gerekir sim kart olayıyla kullanabilmek için. yoksa sim kartsız tabletmiş gibi olur kapatıldığında. yine yukarıdaki linkten fikir sahibi olabilüsün

...said addicted.
Toplam Hit: 2624 Toplam Mesaj: 12
yurtdışı ürün getirmek pasaport kayıt hakkı