folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Yüze Uygun Maske Tasarımı - 3D Scanning Programı - 3D Printing

Yüze Uygun Maske Tasarımı - 3D Scanning Programı - 3D Printing

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

Üretim bitti. Printerın basması 8 saat felan sürdü. Süreyi azaltmak için ikiye böldüm maskeyi. Yapıştırıcıyla yapıştırıcam. Daha sonra  katmanlar arasından hava geçmesin diye, vernik ya da epoksiyle kaplayacağım. İçini de yüze tam otursun ve yumuşak olsun diye, D-fitil ile döneceğim. Aşağıdaki support'lu hali. Temizledikten sonra adım adım paylaşırım.

Burada kullanılan Süt Beyazı malzeme nedir?

~@~

Konuya bakınca aklıma bir fikir geldi. Özellikle D-fitil kullanımı vs.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Bir sürü hazır model var 3d sitelerde.Tasarımla şu an vakit geçirmek anlamaız gözüküyor.

edit:Uzun süre bununla yaşayacağız gerçekten bir maske tasarımı oturtmak mantıklı.

edit:Hepa filtreden maske olurmu nefes alabilir miyiz?

skyvalet tarafından 01/Nis/20 19:40 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

3m 7000 i sökün bire birini yapın, çok harika bir yapısı var.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    real_agabey bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    Dryrock bunu yazdı

Araştırmalarım sonucu Meshroom adlı programı buldum. Farklı açılardan çektiğiniz fotoğrafları eşleştirerek bir mesh örgüsü sağlıyor.

Meshroom Programını şurdan indirebilirsiniz:

https://alicevision.org/#meshroom

Şu şekilde çalışıyor:

https://www.youtube.com/watch?v=RmMDFydHeso

Daha sonra bu programdan aldınız 3d modeli obj formatında kaydedip Blender'da açtıktan sonra gereksiz meshleri temizliyoruz.

Stl formatında kaydettikten sonra Solidworks gibi bir programda açıp düzenleyebilirsiniz. Solidworks bende katıdan ziyade yüzey olarak açtı. 

Şunu da söylemekte fayda var, 45 mm'lik uzunluk 0.6 mm olarak görünüyordu. Yüzden ölçü alıp oran orantı ile scale ettim. 

Şu an tasarım aşamasındayım, eşimin yüzünü taramasını yaptım, solidworks e attım. Bittiğinde maskeyi burada paylaşacağım.

STL'yi solidde açıp üzerinde oynayabiliyor musun?

Oynanır ama çok Solidworks yüzey çalışma mantığında olduğundan çok zorlayacaktır.

Creo tarzı uzay çalışan programlarda iş daha kolay olur.

Uzay tasarımı için Catia öğren solide hakimsen kolayca çözersin. Yaratıcılığı arttırmak için eczaneden Nootropil öneririm bi de. 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Müritler merhaba, Ablam pediatri uzmanlığı okuyor, acilde nöbet tutarken onlara verirmiyor yüz siperliklerinden, acaba ücreti karşılığında yüz siperliği şağlayan olabilir mi ?

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Müritler merhaba, Ablam pediatri uzmanlığı okuyor, acilde nöbet tutarken onlara verirmiyor yüz siperliklerinden, acaba ücreti karşılığında yüz siperliği şağlayan olabilir mi ?

https://urun.n11.com/maske/blitzpower-yuz-koruyucu-seffaf-siperli-maske-P418672304

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Hocam bir internet sitesi vardı ismini tam hatırlayamadım 3d maske destek gibi birşey. Onlar sağlık çalışanlarına ücretsiz gönderiyor

De Get Yalan Dünya...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

dosyalarını atarmısın hocam bir tane basmaya çalışayım kuzende ender 3 varda

No way out
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı
    Atakan bunu yazdı

Hocam bir internet sitesi vardı ismini tam hatırlayamadım 3d maske destek gibi birşey. Onlar sağlık çalışanlarına ücretsiz gönderiyor

baktım hocam internette buldum sitesini başvuru yaptılar,

İnternette satılanlar 1. tek kullanımlık 2. gereksiz pahalı. Gözlükte bakıyorumo yönde tavsiye olan varmı ?, annem hemşire babamda çevre şağlıkçı onlara da almam gerekli bir liralık maskeler ile olacak iş değil.

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek
    Atakan bunu yazdı

Form doldurunca ücretsiz olarak getirirler büyük ihtimalle hocam . Bazı motokuryeler gönüllü olarak yapıyor maske teslimat işini .  Bence çalıştığı hastaneden sayı alın, sayıya göre talep ettikten sonra siz teslim alıp diğer hastane çalışanlarınada iletirsiniz hocam. 

https://www.3boyutludestek.org/#iletisim

https://www.youtube.com/watch?v=NQYS_wSvuRw

Toplam Hit: 3814 Toplam Mesaj: 31
corona coronavirüs 3d printer maske