folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Yüzme İle İlgili Bir Kaç Soru

Yüzme İle İlgili Bir Kaç Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLiZei
    PoLiZei's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar haftada ortalama 4 saat yüzüyorum.. Normal yemek yemeye devam ederek zayıflayabilirmiyim? yoksa yemeği biraz kısmammı gerekiyor. Birde bir adam var sürekli yüzüyor bir giriyor hiç durmadan duraklamadan yüzüyor herifin vücuda bakayım dedim bir ara adam da öle kas felan yok yüzme ile kas sanırım kolay kolay yapılmıyor. Yüzerek zayıflayan yada vücut yapan mürid varmı aramızda ?

Hayat paylasmaktır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    -_HaWk_-
    -_HaWk_-'s avatar
    Erkek

Hocam ben antalyada ikamet ediyorum evimiz denize 50m her sabah nizami giriyorum ama durmadan yüzüyorum bende devamlı gitgel yapıyorum kanatlar kollar ağrıyana kadar bide sırf kulaç ile değil ayak çırparak yardımcı oluyorum yüzmeye baya hızlı yüzüyorum zayıflama açısından çok yararını gördüm diyemem ama vücudu sıkılaştırmada şekle sokmada birebir ki benim baklavalar ortaya çıktı bayağı bi belli oluyor çıkınca denizden ;)

En büyük farkım bu dünyadaki hayatım...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLiZei
    PoLiZei's avatar
    Erkek

hmss.. tşkler hocam bir soru daha sorayım bilenler için istanbul da yarı ve tam olimpik güzel temiz ve kalabalık olmayan bir yüzme havuzu arıyorum.. şuanda Fatih Spor Kompleksinde yüzüyorum ama çok kalabalık be hacılar ağır vasıtalar önüme geçtimi sollama yapamıyorum karşıdan da gelen oluyor :)))

Hayat paylasmaktır
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    itiraf ediyorum yuzme bilmiyorum ama koşabiliyorum :/

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PoLiZei
    PoLiZei's avatar
    Erkek

eray bunu yazdı:
    -----------------------------

su hayattır :)

Hayat paylasmaktır
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    PoLiZei bunu yazdı:

eray bunu yazdı:

su hayattır :)

içebiliyorum ama yuzemiyorum :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

benim yüzerken karın kaslarım çıkıyomuş..

tam denizden çıkarken bi fotom var baklavacı gibi olmuş.. normalde yok bişey :d  belki üşüyünce kasmışımdır ondan çıkmıştır filan die tahmin ediyorum :D :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

hoca ben yuzucuyum okul takımında sana sole soleyım yuzme ıle vucut yapamassın ama fit gorunursun ornegın kanat kol karın kası cıkar ama bellı olmaz  hergun 4 saat yuzuyosun ama kac m ye tekabul edıyo bızım arkadas ortalama gunde 4 km hıc durmadan serbest yuzuyo adam saglam gorunuyo artı havuzdan sonra yemek yemessen vucut kendını yemeye baslar yanı normal cok yaglı olmayacak derecede yemegını ye kardesım artı dıyelım kı 4 ay yuzdun hergun daha sonra ara vermeye basla 1-2 gunde fıtness yap  cunku bunye aynı tempoya alıstıkdan sonra ısteıdıgn gıbı cvp vermez  bu sekılde calsırısan 1 seneye kalmaz super olursun kendımden bılıyorum  sene basında 0 dım bı bok yoktu vuctta bıra gobegı harıc sımdı kanatlar kollar ve karın kası oldu birde her gun ıcıyorum 4-5 bıra sallarım her aksam ama gobek olmuyo cunku ertesı gun yzuyorm erıtyrm dırek  sorun olursa sor yardımcı olmya calsııym

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Yüzme vücuda iyi gelir. Şekil filan yaparsın ama olduğun yerde durmuycaksın bol bol yüzceksin kollar ayaklar çalışcak ağrıdı duruyum dinleniyim olmuycak belli bir tempo ile yüzceksin. Vucudun hızlı çalışmasını sağlar zmnla zayıflatır. ama öle birden zayıflama bklemeyin

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

he bide  yüzücü kız arkadaşlarım oldu fizik mükemmel oluyo..  o dikkatimi çekmişti hacım

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

anadolu üniversitesi takımında 3 sene yüzmüştüm.Hayatımda yaptığım en büyük aptallıklardanb irisi bırakmaktı.Sadece yüzmeyle kas olur.Ama şekilli vücut ne kadar yüzdüğüne, ne yediğine bağlıdır.

Çarşambaları biz kara anetremanı yapıyorduk.Koşu, şınav-mekik birde serum lastikleriyle yüzme hareketleri.Sonra giip yüzüyorduk.Haftada 5 gün, ortalama 13-15 km yüzüyorduk haftalık.Cumartesi 3.500 civarı, diğer günler 3bin falan yüzüyorduk.

Vücudum nasılmıydı ? Yüzme 283 yada 238 tane farklı kas kitlesini çalıştırıyor.Karıştırıyorum ikisini.Bu rakama ulaşan başka spor yok.Omuzlarım, kanatlarım hayvan gibiydi.Belim incecikti.Herhalde yağ oranı gibi bir derdim yoktur.

Yüzme imkanın varsa git.Sürekli git ama denizde falna değil.Gdeceksin havuza, bu işi tekniği ile öğreneceksin.

--

Yüzmeyi bıraktıktan 2 sene sonraya kadar vücudum süperdi, sonra bozulmaya başladı.FAakt şimdi 1 ay yüzeyim, yine şişiyor , düzeliyor vücudum.Çünkü tam ergenlikte yaptım.

Kızlar ergenlikten sonra, erkekler ergenlik döneminde yüzmeye gitsinler mutlaka.

ekstradan uyarı editi:

Hocam yemeğine birazcık dikat edeceksin formda kalmak için.Şeker, yağ, asitli içecekler, fast food, tatlı, falan uzak dur.Protein ağırlıklı beslen.Nohut şu bu.Meyve sebze ye.Kilo vermenin %80'i boğazdır.

Öte yandan yüzmeye giden kızların vücudu iğrençtir (ergenlik döneminde gitmişlerse) öünkü göğüsleri çıkmaz, kaslanır ve yüzmeyi bırakınca şişerler balık etli olurlar.daha sonrası ise şişmanlarlar.

Ergenlikten sonra giderlerse taş olurlar, selülitsiz fıstık olurlar, yemede yanında yat sonra pişman ol olurlar.

Toplam Hit: 3897 Toplam Mesaj: 20