folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Zaman Gazetesinin Logosu Ve Bilinçaltına İşlenen Gerçek

Zaman Gazetesinin Logosu Ve Bilinçaltına İşlenen Gerçek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

ne diyeyim kum saatinden soğudum şimdi zaman belirtmek için başka bir araç bulmamız lazım:)

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Kardeşim ben inanıyorum kim ne derse desin ama çoğu saçmalıyorsun diyecek bu yazıyı görünce, desin... yarın isriail vaadedilen toprakları karış karış alnca görecem onları ama yazık. Göstere göstere kıyım zulüm yapıyorlar ...

Hayırlısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

lan o ne buna gerçek diyenelr istedikleri gibi 5 çizgi çekip bana versinler 1 haftada sizi yahudi yapayım

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

Konuyla ilgili fikrime gelirsek ; "blackglove" , dostum bu şeyleri seviyorum. Psikoloji, propaganda, bilinçaltı mesajları falan. Bulabildiğim güzel kitpaları almaya çalışıyorum. İnternetten falan bulabildiğimde okuyorum. 

Her nekadar taşlama amacıyla bilinçaltı mesajı için bilinç gerekir dediysemde maalesef bunun bilinçaltı mesajı olduğunu sanmıyorum. Uzman değilim fkat neden öyle olduğunu açıklayayım (evet zaman gazetesi okuyucularının çoğunun bilinçsiz olduğunu hala düşünüyorum)

----

Bilinçaltı için çağrışım yapması gerek. O kadar çok şey söylenmiş ki, bu kdar karmaşık olmaz bilinçaltı mesajı. Bak bir kaç örnek ;

--------

Gördüğün gibi bunlar açıklanması gereken şeyler değil. Sadece gözden kaçanlar. Gösterdiğinde başka birşey açıklamana gerek kalmıyor. Bunu bilincin fark etmiyor, fakat bilinçaltı direkt fark ediyor. Bu yüzden dizilerde, televizyonlarda görünen Apple bilgisayarlar şunlar bunlar ilk bakışta fark etmesende (ben nerdeyse her izlediğimde bilgisayar markasına bakıyorum), markalaşma açısından önem taşıyor.

---

Gelelim ne anlatmak istemiş olabilirler ?

Zaman son reklamlarında tarafsız olduğunu ve her kesime hitap ettiğini söylüyordu (ben inanmıyorum). 

"zaman" gazetenin adı. Etki edebilecek en güzel şey saat yada kum saatidir (başka şeylerde bulunabilir ama 1000 kişiye sorsan ilk cevaplar saat ayda kum saati olur). Bu yüzden güzel bir şey seçip kum saati seçmişler. 

Renklere bakarsan mavi ve turuncu. Birbirine karşıt iki renk. Burda her iki tarafa hitap ettiğini göstermek istemiş. Kum saati iki tarafın tam kesiştiği yerde. Eğer kum saatinin iki yanına bakarsan yarıklar var.

Yarıklarda görebilceğin gibi üst ve alt birbirinin sınırı geçmiş. Ne sayesinde ? kum saati sayesinde. Yani her iki tarfa hitap ediyoruz, birbirinle kaynaştırıyoruz mesajı vermeye çalışmışlar.

--------

Tabi ki mavi kısmın uzun olması eğer bu tarz bir fikirleri varsa, başarılı olmayacakları anlamına gelir. Çünkü iki tarafa eşit mesafede değil. 

Uzman değilim, belki durum böyle değildir. Fakat markalaşma, pazarlama, propaganda gibi konularda öğrendiklerimle yorumlamaya çalıştım.

---

Benim için ; coca cola yazısına aynada bak, eğ, bük, kafanı %30 açıyla çevir, götüne sok sonra allah ve peygambere hakaret göreceksin ne kadar mantıklıysa buda onun kadar mantıklıdır.

Bilinçaltı mesajları ekstra açıklama gerekiyorsa bilinçaltı mesajı değildir. Bilinçaltı mantıklı değildir. ÖYle bilimem kaç bilinmeyenli denklemleri falan çözüp anlamaz. Sadece gözün kaçırdığı detayları kabullenir. 

Şahsen ben israilin haritasını bilmiyordum. Türkiye'nin %90'ıda o şekilde burun olduğunu hatırlama. O zaman etkisiz bilinçaltı mesajı vs.. gibi bir çok konuda çürütülebilir.

Yani olmamış bence.

bunu tekrar yayınlamak istiyorum sanırım görülmedi. İşin özü : göz kaçırır, bilinçaltı görür. Olay bu. FAkat dikkati çekince gözde görür ve görür görmez ne olduğunu anlarsın.

Eğer görünce ne olduğunu anlamıyorsan ;

o bir bilinçaltı mesajı değildir. Çok fazla karışıksa, anlam kaybolur

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    HighElf bunu yazdı

bence zaman gazetesi tarafından ahanda bizi karalıyor denilmek için yapılmışta olabilir

alın size komplo teorisinin kralı :D

"bence zaman gazetesi tarafından ahanda bizi karalıyor denilmek için yapılmışta olabilir" dememiz için de yapılmış olabilir

Senin teorin kralsa benim kisi ne hacı :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

:))

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

234

bu daha inandırıcı :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cecenya
    cecenya's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

234

bu daha inandırıcı :)

katılıyorum bi ara bir arkadaş vardı google eart dan toki konutlarının fotolarını cekmiş birde utanmadan fotomontajla üzerindeki büyük T yi küçük t yapmış oda haç işereti gibi duruyordu..milletetede utanmadan bide bunu pazarlıyordu.beyler insan oğlunun beyni bir okyanustan daha büyüktür hayal dünyan ne kadar genişse o kadar şey canlandırabilirsin kafanda...sorun birlik değil sorun ülkenin ideolojik olarak kimde olması yani anlayacagınız kimse birlikten yana değil herkes güçten yana o yüzden arkadaşlar boşa kürek cekmenin anlamı yok güç artık bazılarına göre cemaat bazılarına göre yalancı hocalar herne ad takarsanız onlarda boşa kürek çekmeyin burası türkiye kimse kimseye artık inanmıyor kimse kimseye güvenmiyor cünkü dürüstün ve sahtekarın kim olduğu belli olmayan bir ülkede bir dünyada yaşıyoruz...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

aman tanrım : |

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slmarlq
    slmarlq's avatar
    Erkek

kesin sözcü gazetesi yapmıştır bu videoyu.  

Bu zamanda en çok azraile güveneceksin.En azından niyeti belli...
Toplam Hit: 13266 Toplam Mesaj: 92