Zenfone 5 Lolipop Güncellemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    isot99
    isot99's avatar
    Erkek
    rui bunu yazdı
    isot99 bunu yazdı
    rui bunu yazdı
    isot99 bunu yazdı

hocam önce sistem güncellemesinden kontrol et yapmadığın kitkat güncellemesi varsa onu yap. eğer yoksa direk asusun sitesinden zenfone 5 için son çıkan telefonuna uygun sürümü( tw ww diye fark oluyor) indir. hafıza kartına at usb kablosunu çektiğin zaman telefon güncellemesi bulundu diye bir uyarı çıkacak. ona tıklayıp yüklemeyi başlatabilirsin. telefonun şarjı %70 den düşükse şarj edip öyle yapmanı tavsiye ederim. 

Yapmadığım kitkat güncellemesini telefondan  Güncellemeyi denetle var ordan denetlediğimde  güncelleme gelmiyor zaten.

Hocam ww olması lazım benımkı nın da  orada kı sayısal degerlerı ben çözemedım. Bende kı  yazılım da ASUS_T00J_WW_user_2.22.40.54_20150527_44 release-keys yazıyor devamında da numaralar var. hangısını ındırıp kurmam lazım.

indirdiğin link doğru hocam onunla yapabilirsin. ilk mesajda yazmayı unutmuşum indirdiğin zip dosyasının içinde klasörler olacak. eğer zip dosyası varsa çıkarıp onu atman lazım hafıza kartına (oluşabilecek herhangi bir sorunda mesuliyet kabul etmiyorum bu arada not olarak yazayım onu da :))) )

herhangi bir sorun derken ne gibi mesela ? :D bildiğin bir problem varsa söyle yapmayım :)

güncelleme sırasında telefona herhangi bir şey olur kapanır açılmaz falan onu demek istedim. onun dışında bir sorun olacağını sanmıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

kesinlikle tavsiye etmem zenfone 5i 1 yıl kadar kullandım güzel seri telefon ama arkadaşında dediği gibi zaten bitik olan batarya iyice ölü gibi oluyo bence 4.4.2 devam et hiç kasma

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Ağalar adam yapsında sonuçları yazsın.  Bunları yapmayınca sonuçları nasıl göreceğiz. Rui yap ama bende sorumluluk kabul etmiyorum. 

Sonuç iyi olursa zenfon 6 için bende güncelleme yaparım. 

Bu arada gaalxye note roomu atınca nasıl bir durumla karşılaştın? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    yazipcikacak bunu yazdı

Ağalar adam yapsında sonuçları yazsın.  Bunları yapmayınca sonuçları nasıl göreceğiz. Rui yap ama bende sorumluluk kabul etmiyorum. 

Sonuç iyi olursa zenfon 6 için bende güncelleme yaparım. 

Bu arada gaalxye note roomu atınca nasıl bir durumla karşılaştın? 

Hocam note2 rom'u atınca direk dokunmatık entegresini yakmış. ilk başta ekran rengarenk oldu ve kapanıp açıldı, açıldığında ise altta ki 3 tuş dokunmatiği ayrı oldugundan calısıordu ve normal ekran dokunmatiği işlemez olmuştu. Defalarda s3 orjınal rom dosyası atıp denememe ve tamırcılere goturüp denetmeme rağmen  malesef acı gerçekten kaçamamıştım :) ekranın kasa dahil komple değişmesi gerekiyormuş.. 

Ben de yaptırmadan elden çıkardım 250 ya da 225 lira bi fiyata  satmıştım o halde.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

İntel işlemcinin sorunu o. Android ile ciddi uyum problemleri var. 4 GB ramli Zenfone 2'nin kastığını gördüm. Snapdragon her ne kadar ısınsada candır.

6aydır kullanıyorum ne kasma nede donma yaşadım
Toplam Hit: 1810 Toplam Mesaj: 16
zenfone zenfone 5 zenfone 5 lolipop