Zeytin Ağacı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar, bir yerden duydum zeytin fidanları dikimden çok çok sonra zeytin vermeye başlıyor bayağı da uğraştırıyormuş.

Saçma geldi öyle olsaydı bu denli fazla zeytinlik olmazdı diye düşündüm, duyduğum kaynak da zeytinliklerin ya miras kaldığı ya da torunuma kalsın mantığıyla dikildiğini vs. söyledi.

Ekimden ne süre sonra zeytin verirler?

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

http://www.marmarabirlik.com.tr/tr/uzmaninasor.asp?cmp=6855456e2fe46a9d49d3d3af4f57443d

bunlar zeytinle alakalı herşeyi biliyorlar.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    defence
    defence's avatar
    Erkek

hacı sertifikalı fidan dikersen 3 ila 4 yılda verime gelir. dağdan söker gelir aşılayıp dikersen 6 ila 10 yıl arasında verime gelir.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

çanakkaleli oolarak cvp veriyorum ( her yıl köye giderim ) 2-3 yıl sonra ilk zeytinlerini verirler ilk 10 yıl sulamak gerekir adam akıllı zeytini 20 yıldan önce vermezlermiş bizimkilerin 100 senelik zeytinlikleri bile var ama çok uğraşılıyor

I am Jack's inflamed sense of rejection
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

Bİr gemlikli olarak şunu soylemek istiyorum:doğal yetiştirme fidan dıkersenız 6-10 yıl sonra zeytın verır ama sız o agacı sokup atmadıkca zeytını asla kesmez.Aşılı fidan dıersenız ertesı sene zeytın verır ama 10 yıl sonra sadece yaprak cıkar zeytının çekirdegini bile göremezsiziniz.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

asiminnesli bunu yazdı:
    -----------------------------

çanakkaleli oolarak cvp veriyorum ( her yıl köye giderim ) 2-3 yıl sonra ilk zeytinlerini verirler ilk 10 yıl sulamak gerekir adam akıllı zeytini 20 yıldan önce vermezlermiş bizimkilerin 100 senelik zeytinlikleri bile var ama çok uğraşılıyor

Bizim koydede var o 100 yıllık agaclardan gerçekten guzel zeytın yetıstırenler yanı sofra zeytıncılerı 100 yıllık agaclardan topluyolar amma yag zeytını yapanlar aşılı agac kullanıyo.Toplamaya gelınce parası çok iyiy ama zahmetı paradn daha fazla kışın soğuğunda 10 cm lık dıkenler arasında dondurucu ruzgarı yıyıp topluyolar o zeytınlerı bıde tek tek topluyoalr o çok zor oluyo işte.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Baracuda bunu yazdı:

asiminnesli bunu yazdı:

Bizim koydede var o 100 yıllık agaclardan gerçekten guzel zeytın yetıstırenler yanı sofra zeytıncılerı 100 yıllık agaclardan topluyolar amma yag zeytını yapanlar aşılı agac kullanıyo.Toplamaya gelınce parası çok iyiy ama zahmetı paradn daha fazla kışın soğuğunda 10 cm lık dıkenler arasında dondurucu ruzgarı yıyıp topluyolar o zeytınlerı bıde tek tek topluyoalr o çok zor oluyo işte.

bazı tek tek toplanıyor genelde nalyonl arı sarıyorlar altına sonra ağacı makina ile silkeliyorlar öyle toplanıyor die biliyorum

I am Jack's inflamed sense of rejection
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sergerde
    sergerde's avatar
    Erkek

şimdi kalmadı öyle şeyler tarımda yapılamayacak hiç bir şey yok =)

isyanda sergerde....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

cevaplar için teşekkür ederim arkadaşlar

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Mersinde oturan bir vatandaş olarak zeytin 2 ile 3 senede ürün verir Zeytin birde yaprağından suyu alıyor zeytin sulanmaz

birde zeytin bir dönem ürünü çok verir bir dönemde az verir nedeni zeytin,n topraktan aldığı minnarelleri hemen alamamasıdır.

Bizim bahçede yetiştirdiğimiz zeytinlerden biliyorum ufak çaplı çiftçi sayılırım.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Zeytin bakım ister hocam. Bizim de fidanlarımız var 12 yıllık felan. Fakat bakım yapacak durumumuz olmadığından ektiğimizle kaldı.

Çokca meyve vermese de az az veriyor işte.

Fakat bakım ister. Gübre ister , sulama da ister.

...
Toplam Hit: 1793 Toplam Mesaj: 12