Zeytinli Rock Festivali 2014

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

4 sene aradan sonra festival tekrar hayat buluyor. 

bu senenin programı şu şekilde:

28 Ağustos 2014 Perşembe
    Hoş geldiniz Partisi ve Metropolis konseri

29 Ağustos 2014 Cuma
    00:00 mor ve ötesi
    22:15 Moğollar
    21:00 Nev 
    19:45 Cem Adrian
    18:45 Yasemin Mori
    17:45 Korhan Futacı ve Kara Orkestra
    17:00 Başıbozuk

30 Ağustos 2014 Cumartesi
    00:30 Duman
    22:45 Pilli Bebek
    21:30 Büyük Ev Ablukada
    20:15 Umut Kuzey
    19:00 BaBa ZuLa
    18:00 Marsis
    17:15 Yüzyüzeyken Konuşuruz

31 Ağustos 2014 Cumartesi
    00:30 Pentagram
    22:30 Hayko Cepkin
    21:15 Kurban
    20:00 Ogün Sanlısoy
    18:45 4x4
    18:00 Murat İlkan
    17:00 Pera

Biletler: Günlük: 30TL Kombine: 50TL Kombine+Kamp: 60TL

Festivale gidecek arkadaşlar veya gitmek isteyen arkadaşlar var mı? Ben daha önce hiç katılamadim ama bu sefer gitmeyi düşünüyorum. Balıkesir merkezden gidecek olan var mı özellikle onu merak ediyorum :)

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

önce açtım da neresi diye baktım.

Zeytinli Dalyan Sahili, Balıkesir

ben evime sıfır denize giremiom kapattım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

2.Zeytinli Rock Fest' e gitmiştim on numara beş yıldız geçmişti o yıl Rock'n Coke(karşı festivaldik biz) dışında tüm festivallere gittim, daha öncesinde de Rock Nations, Wacken Open Air (Almanya) v.b. v.b. daha sonra askerlik, iş, evliliki çoluk çocuk derken zaman geçti şimdi keşke gidebilsem müzik festivallerine diyorum sadece :) İlk kez gidecek arkadaşlar kamp yapacaksa tavsiyeler verebilirim...

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

yaz hocam sen tavsiyelerini bi köşede bulunsun ;)

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

yaz hocam sen tavsiyelerini bi köşede bulunsun ;)

Kesinlikle çadır alınmalı tek başına kuracaksan iki kişilik, iki kişi kuracaksan dört kişilik almalısın. Kalitesi çok önemli değil sürekli hava sıcak olduğu için yağmur çamur görmezsin.

Çıpa (Çadırın kenarlarından çadırı sabitlemek için kuma giren demir) bolca bulundurulmalı ortalama 20 ade falan ve uzun çıpalardan alınmalı yoksa sanayiide demirciye falan yaptırılmalı malum sahil kumu olduğundan standart ölçüdeki çıpalar işe yaramıyor bazen esen terz rüzgarda çadırın 2-3 sokak yer değiştiriveriyor.

Hırsızlık v.b. olaya hiç rastlanamadım ama Zeytinli' nin kendi yerlilerinden olan 1-2 kişi sarkıntılık falan yapmıştı ortalık fena halde karışmıştı girişte güvenlik var zaten kombine kalanların önceliği daha fazla.

Asla yemeği içeride yemeyin düşünün 2.Festival zamanı gidip bi yarım ekmek dönere 8tl ödemiştim. Çıkın dışarı cafe ve restaurantların fiyatları gayet makul. İsmini hatırlasam bi yer tavsiye ederdim ama hatırlamıyorum.

Genelde çadır sokaklarını toplu kapatırlar mesela Eskişehir OGÜ Rock Kültür Klubü gelir bi sokağa 30 çadır kurar aralarında uzaylı gibi takılırsın festivale gitmeden önce kamp yapacaklar ile organize ol. 

Çadırını kuracağın alanı terlikle falan önce bi düzelt yoksa uyurken mat bile olsa altında sekiz olabiliyorsun.

Çadırın kapısı için minik bi asma kilit al çıktıktan sonra kilitle ne olur ne olmaz.

Güneş kremi olmazsa olmazın olmalı hayatın sikilir o güneş yanığından sürekli güneşin altındasın.

Olurda güneşten yanarsan inim inim inleme diye Anestol Pomad ve Silverdin krem al yanına ve zula yap aramada bulamasınlar.

Deodorant götürme sıcaktan patlıyor (şahit oldum).

İçeri ilaç sokmak yasak ama bence iyi zula yapıp ağrı kesici ve mide için birşeyler sokun.

Dışarıdan alkol sokmak yasak içeride fiyatlar normalden biraz pahalı. Bazen dışarıda kamp alanının önündeki kaldırımlarda kafa yapıp içeri girdiğimiz zamanda oldu. İçeride o zaman binboğa vardı şişe şişe binboğa içtiğimizde oldu.

Her ne kadar yasak olsada sağ sol çadırında otçul yaşayanlar olacaktır. Bu olaylara hiç şahit olmadıysan gitme.

Çadırda çift olanlar gece sevişeceklerdir yalnız gidiyorsan kulak tıkacı alabilirsin.

Eğer 2-3-4-5 kişi gidiyorsan denize girecek zamanın olmayacak denize girme ümidini yen öyle git. Yalnız gidersen girersin sanırım ben festival boyunca 10 dakika girdim sanırım.

Her sabah 6 da güneş çadırın içini cehenneme çevirerek uyandıracak geceleride muhabbet sohbet müzik eğlence alkol derken 3-4 gibi yatacaksın sabah uyandığında zombi gibi olmak istemiyorsan şimdiden az uykuyla yetinmeye alış.

Bol bol fotoğraf çek ben pek fazla çekmedim şimdi keşke o zamanlar bol bol çekseydim diyorum başını taşlara vurma sonra.

Konser alanında asla en önde olma bazen "hade pogo yapalım hedeeee" diyenler olacak öndeki demir bariyerler arkadan birileri ittirdikçe bi yerine girmesin.

Eğer güneşten yandıysan asla pogo işine girişme sonunda çektiğin acı ile kavga çıkarabilirsin.

Güneş kremini burnuna ve kulağına çok iyi sür.

Bana bişey olmaz diyerekten sahilde sere serpe asla geceleri uyuma sabah uyandığında istakoz olabilirsin festival eziyet olur.

Karı kız yaparım ayarlarım hesabına asla gitme gelenlerin %95' i erkek arkadaşlarıyla falan geliyor ayrıca o amaçla gelenler çok komik görünüyor ve asla hiç bi ortama kabul edilmiyor.

WC için bi konterner gelecek uzun uzun kuyruk bekleyeceksin çişini tutmaya alıştır kendini. Ayrıca çokta temiz olmuyor kesinlikle yanında ıslak mendil v.b. hijyen malzemeleri bulundur.

Çadırı falan ordan alırım hesabı yapma acayip ittirirler.

Yanına uzun kollu birşey al geceleri denizden epey serin esiyor. 

Kamp alanı kapısından çıkınca hemen köşede bi market var orada peynir, ekmek, şarap, bira gibi şeyler bulunuyor amca ile iyi muhabbet kur.

Yanında ip götür çadırından başka bir çadıra ip çek burada mayonu, tshirtünü falan kurutursun.

Sabahları hemen duşa girmeye bak en azından biraz serinletir ve ter kokunu alır.

Her gün akşam tshirtünü sabun, deterjanla olmasa bile suda yıka o tshirtü yıkamadan giymeyip, çantaya koysan bile kokusu her yere yayılıyor pis olma.

Gündüzeleri çok gezip tabanları patlatıp akşam müzik zamanı uyuyakalma (bunu yapan bir kaç tanıdığım vardı)

Ogün Sanlısoy, Pilli Bebek, Pentagram, Hayko Cepkin' in canlı performansları süperdir asla kaçırma. Kurban performansını benim için protesto et ve gitme...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar geldikçe eklerim...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

@sRcN hocam sanırım bembeyaz güneş görmeden gitmişsin ki baya kötü etkilenmiş gibi görünüyorsun güneşten.

hocalar her yazlık yer sahile yakın yer kazıktır , ama her zamanda uygun fiyatlı yerler bulunur.

ben her zaman festivallete katılmak istedim ama her seferinde de bir aksilik çıktı.

muhtemelen ilk gidenlerin her zaman ahbe dediği şeyler olacaktır. ne olursa olsun bunları her zaman bulundurun.

-İyi resim çekebilen bir makına ( cep yada prof )

-Banka kartınız ve banka kartınızda sizi aç bırakmayacak kadar 3-5 bişi olsun ne olur ne olmaz.

- Dönüş biletinizi açık alın , para problemi vs çıkabilir kaybedebilirsiniz ama açık alırsanız tarih değişse bile düzelttirebilirsiniz.

- kaldıgınız süre boyunca yerli esnaf ile olmaz ama olabiliyorsa 1-2 muhabbet kurun illaki bir faydasını görürsünüz zor duruma düşerseniz.

- Denizlide yaşayan tbt li arkadaşların numaralarını alın ne olur ne olmaz.

- Asla tek gitmeyin , siyahların arasına düşmüş beyaz don gibi kalırsınız. Keyif alamazsınız.

- Gitmeden önce bölgenin ve önemli yerlerin foto larını telefonunuza atın ( google maps ile ) işinize yarayacaktır.

bir ara fazla seyahat yapmak zorunda kaldım , yaşım küçüktü yaşadığım 1-2 problem maddiyat ve iletişimsizlik oldu. Bide yanlız olmak tabi işin içine girince baya bir sıkıntı. Ne olursa olsun aklınıza şu gelsin , ( işler kötü gider bir problem çıkarsa ) bir kaç gün sonra evinizde ve rahatınıza olacaksınız. Sağlık sorunu yaşamamaya bakın ve kendinizi kollayın.  İyi eğlenceler. Tedbir iyidir.

PanxeR tarafından 18/Ağu/14 04:04 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

:) hahha güneşten nefret eden bi adamım ben tatile gittiğimde bile 50+ faktör güneş kremi kullanıyorum ve o yanık hissini hiç sevmiyorum bu yüzden güneş olayının üzerinde fazlaca durmuş olabilirim :) Ayrıca fazla güneş kanser yapıo :D iyi böyle salamura beyaz peynir gibi :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

:) hahha güneşten nefret eden bi adamım ben tatile gittiğimde bile 50+ faktör güneş kremi kullanıyorum ve o yanık hissini hiç sevmiyorum bu yüzden güneş olayının üzerinde fazlaca durmuş olabilirim :) Ayrıca fazla güneş kanser yapıo :D iyi böyle salamura beyaz peynir gibi :)

ben güneşe alışkın oldugumdan tekne gezileri hariç krem mrem sürmüyom hocam :) bünye alışsın senin ama bembeyazsan da yapacak bişi yok ( gerçi kışın bende öyleyim he ).

neyse sabaha iş var yazacak çok şey geldi aklımada uyumam lazım ki 4 saat sora kalkabileyim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Daha önce giden var mı hocalar? Bileti ve ulaşım hariç orada ne harcarız bize ne kadara patlar? orta karar yemek yediğimizi-sigara kullandığımızı-alkol kullandığımızı varsayarsak.

Bi de çadırı falanı kendimiz mi götürüyoz?

Avukat/Hukukçu
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Daha önce giden var mı hocalar? Bileti ve ulaşım hariç orada ne harcarız bize ne kadara patlar? orta karar yemek yediğimizi-sigara kullandığımızı-alkol kullandığımızı varsayarsak.

Bi de çadırı falanı kendimiz mi götürüyoz?

Balıkesir trenine binip trenle balıkesire hemen garın karşısından zeytinli (akçaydı sanırım) otobüslerine biniyorsun otobüs ile 3-4 saat arası sürüyor. 

Alkol (ne kadar içtiğine bağlı) 50 TL

Yemek günlük 20-30 TL

Sigara 10 TL

Günlük Toplamda 100 TL yapar 3 gün festivalden 300 TL + bilet + yol = 500 TL civarına gelir kişi başı çok daha uyguna da mal etmek mümkün tabi. Barışa Rock' a cebimde bilet ve yol hariç 100 TL ile gidip eğlendiğimi hatırlıyorum bilet (ücretsiz davetiyeydi), yol (istanbula giden bi arkadaş bırakmıştı dönüşüde yine başka bir tanıdık ile gelmiştim)

Sonuç: Hey gidi gençlik heyyy yaşlanıyorum amk!

Edit: Efkar bastı gece gece bi bira açayım en iyisi :/

sRcN tarafından 18/Ağu/14 04:32 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

festivale katılacak arkadaşlar sabahın 5 inde sıcaktan bunalıp çadırdan kaçıp sahilde uyumaya hazırlayın bünyeyi :)

aslında 3-5 para ayarlayabilseniz ev bile tutabilirsiniz 2-3 günlüğüne ama çadırın, ortak tuvaletlerin ve o rezilliğin tadı bir başka güzel :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 2293 Toplam Mesaj: 18