folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Zigot Her Şeyi Biliyor Olsaydı

Zigot Her Şeyi Biliyor Olsaydı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

olmaz hacım. neden dersen :

1- zigottaki yer bence o bilgileri kaldırmaz. Kaldırsa bile:

2- o bildiyi kendisi öğrenerek bulmadığı için değerli olmaz, teorikte kalır, bir çoğunu davranışa dönüştüremez, dönüştürse bile:

3- o bilgilerin hepsini bir şema olarak algılayıp, tüm bilgileri yordayıp üstüne yeni bir bilgi koyamaz, koysa bile:

4- ( bildiğimiz dilden konuşursak ) rami yetmez, swap alanı oluşturmak gerekir. bahsettiğin ölçüde de swap alanı ( yaklaşık olarak çocuğun doğumundaki böbrek kol bacaklar falan gerekir ) oluşturmak istersek; çocuğun bildiğin tek parça kafadan oluşması lazım..

bu maddeleri olabildiğince de arttırabilirim de kısacası doğaya aykırı olur, ezber olur, bilgiler yordanıp üstüne yeni bilgi eklenmez, insan mal olur..

Not: tamamen kendi düşüncemdir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Bu dediğin şeyde her insana standart bilgi koyulursa, her insan hemen hemen aynı yolda olur kimi daha ileridedir kimi daha geriden gelir. Ancak herkes sıfırdan başladığında ise şu an dünyadaki her buluşun temelinde yatan şeye sahip olurlar; hayalgücü.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

ilk insandan yazının buluşuna giden süreç ile

yazının bulunmasından apollonun fırlatılması arasındaki süreç kıyaslandığında arada uçurum var.

insanlık yok olana dek evrenin genişlemesi gibi ivmesini arttırarak ilerlemeye devam edecek.

evrenin yasaları tüm zamanlarda sabit. eğer yeterli verileri bir araya getirebilirsek bırak ilerlemeyi geleceği simule edebileceğimizi düşünüyorum.

& &

dediğine paralel olarak sağlıklı bireylere ait yeni doğan bazı çocukları toplumdan izole bi şekilde yetiştirirsek hayata farklı perspektiften bakmayı öğrenebileceğimizi düşünüyorum. eğitim yaratıcılığımızı çok fazla köreltiyor.

geçmişte devrim niteliğinde işler yapan adamlara baktığımızda hepsi eğitim ile değil merak ve yaratıcılıkları sayesinde bu rolleri üstlenebilmiş adamlar.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nobel
    Nobel's avatar
    Erkek

arkadaş Babylon izlemiş anlaşılan :D

http://www.imdb.com/title/tt0364970/

http://goo.gl/0i2Fv
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    suleyman07
    suleyman07's avatar
    Erkek

İlk insandan bu zamanda ki insana kadar geçen sürecin ( konuşmayı öğrenme, iletişim kurma, yemek...) bebeklik dönemi adı altında hzılı bir şekilde atlatıldığına inanılıyor. Yeni doğan bebekler için bunlar bizden daha zeki oluyor denmesinin sebebide bu olabilir. Özetle dediklerinin gerçekleşmesi imkansız değil doğal yolla( evrim) uzun zaman alacak olaydır.

Ruhunda sükunete kavuşmak ve mutlu olmak isteyen insanlar inanmalı ve iman etmelidir, ama hakikatin peşindeki insanlar iç huzurundan vazgeçip yaşamlarını bu sorgulamaya adamak zorundadır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

zigotun degil bebegin beynine yukleseniz o bilgiler 20 sine geldiginde yalan olacak cunku beyinin gelisme asamasinda o noronlar arasi baglanti kopacak ve butun bilgi sifirlanacaktir hangi insan 6 aylikken veya 1 yasindayken yedigi boklari hatirliyor hic kimse o yuzden bu teori curutulmustur herkez dagilabilir. dersin sonu

delimiyim ben?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

Bu dediğin şeyde her insana standart bilgi koyulursa, her insan hemen hemen aynı yolda olur kimi daha ileridedir kimi daha geriden gelir. Ancak herkes sıfırdan başladığında ise şu an dünyadaki her buluşun temelinde yatan şeye sahip olurlar; hayalgücü.

Bende buna katıldım. Çeşitlilik olmadığını sürece gelişim ve ilerleme olmaz.

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

bi de şöyle bi inanış var. aslında doğmadan her şeyi biliyoruz ama unutmuş olarak doğuyoruz. bildiklerimiz aslında hatırladıklarımız oluyor.

sezen aksu'nunda bi şarkısında geçiyodu sanırsam. ''unutttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak'' gibi bişeydi galiba

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Seastar bunu yazdı

bi de şöyle bi inanış var. aslında doğmadan her şeyi biliyoruz ama unutmuş olarak doğuyoruz. bildiklerimiz aslında hatırladıklarımız oluyor.

sezen aksu'nunda bi şarkısında geçiyodu sanırsam. ''unutttum bildiğimi doğarken, umudum ölmeden hatırlamak'' gibi bişeydi galiba

Evet dine girersek bu var. Beka denieln zaman der müslümanlar. Budistlerde her şeyi bilen Tanrının yansımaları olduğumuzu söylüyorlardı sanırım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hahahahahaahaa.  insanlar sanki omrunun her aninda bilimle ugrasiyor gibi boyle sacma sapan istekleri olmuyor mu hasta ediyor beni birak cocuklar cocuklugunu yasasin gerisinde insanin ebesi sikiliyor zaten

Sen gunde kac saat bilimsel arastirma veya baska bir yapiyorsunda bu geldi aklina merak ettim 

Toplam Hit: 3946 Toplam Mesaj: 40