folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zihniyle Pong Oynayan Maymun

Zihniyle Pong Oynayan Maymun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

kumandayı doğru kareye getirdiğinde borudan yiyecek mi veriyor sistem ?

çok ilginç . tepkilerinin insandan neredeyse farkı yok.

Aynen doğru geldiğinde borudan Muz ezmesi geliyor. Aynı anda 2 işi senkronize yapması da bence süper bir olay. Hem oyunu hızlı mod'da oynuyor hemde gelen muzu emcikliyor ve dikkati hiç dağılmıyor. Aynı anda 2 farklı duyuyu kullanarak iş yapıyor. Bu maymunları biraz daha eğitirsek sıkıntı olucaklar başımıza. Amazon depoda kargo paketleyen maymun falan görürsem şaşırmayacağım.

^^D`

video'ya bakmamıştım. 

MindPong  kelimesini görünce ve maymunda Açıkta sensör görmeyince,  ben de Ödül ve Ceza olmadan derialtı sensör'ler vasıtasıyla kablosuz doğrudan bilgisayar'la  etkileşime giriyor zannettim. 

JoyStick'le pong oyununu baya hızlı oynuyor ama, şaşırtıcı .

video'nun altındaki yorumlar çok komikti. ^^D`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    angels_demos bunu yazdı

müthiş bir teknoloji. daha da ilginç işler yapan david eagleman var, nörobilimci. önce duyu kaybı yaşayan insanların duyularını geri getirmek için teknoloji geliştirirken sonra yeni duyular ekleme üzerine çalışıyor.

şurada bir ted videosu var. Kısa bir video ama ilgilenen incognito'yu okuyabilir.

https://www.ted.com/talks/david_eagleman_can_we_create_new_senses_for_humans

Hakikaten sonunda sunucunun dediği gibi;

Akılları baştan alan bir konuşmaydı.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

https://neuralink.com/careers/ 

https://boards.greenhouse.io/neuralink/jobs/4209000003 embedded systems engineer için istedikleri şeyler öyle süper isterler değil. kaç maaş veriyorlar acaba? :d

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Beyninizde chip var, bluetoothla veri alışverişi yapıyor...

Wireless olarak şarj oluyor pili (beyninizdeki -kafatasinin içinde- chipin pili wireless şarj olup bluetoothla veri alışverişi yapiyor)

Hıımmm...

Rahat uyu(tulu)yormuyuz gece ?

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

müthiş bir teknoloji. daha da ilginç işler yapan david eagleman var, nörobilimci. önce duyu kaybı yaşayan insanların duyularını geri getirmek için teknoloji geliştirirken sonra yeni duyular ekleme üzerine çalışıyor.

şurada bir ted videosu var. Kısa bir video ama ilgilenen incognito'yu okuyabilir.

çok iyiymiş,  sikrm pong u

Kurtlar tasma takmaz....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

müthiş bir teknoloji. daha da ilginç işler yapan David EagleMan var, nöroBilimci.

önce Duyu Kaybı yaşayan insanların Duyularını Geri Getirmek için teknoloji geliştirirken, sonra Yeni Duyular ekleme üzerine çalışıyor.

yeni izledim de, yukarıdaki linkteki video cidden güzelmiş. özellikle, bu sırt'a giyilen dar atletle Sağır birinin Kelimeleri beyaz tahtaya yazması. aynı selenoid'li atletin(fanila'nın) Drone kullanımında yardımcı olması.

yalnız, uzvunu kaybetmiş birinin kaybettiği el-ayak ve parmaklarının yapay olanını da aynı ölçüde hareket ettirebilmesi sıkıntı. bırak beynin bunları yorumlamasını, protez olarak yapmak bile sıkıntı.

Parmak ucunda bilmem kaç milimetrekare'sinde kaç tane Basınç,Sıcaklık,Temas sensörü var. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 2188 Toplam Mesaj: 17
teknoloji gelecek neuralink düşünce zihin elan musk pong maymun