folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Zippo Çakmağım Çizildi Bu Çiziği Nasıl Yok Edebilirim?

Zippo Çakmağım Çizildi Bu Çiziği Nasıl Yok Edebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Fotoğrafta görüldüğü üzere cebimde 1 TL varmış hiç fark etmedim yüzeyi derin değil soft bir şekilde çizmiş bant yapıştırırsınız da bant izi kalır silersiniz geçer ya aynı onun gibi görünüyor.

Biraz sonra kuyumcuya gidecem gümüş ve altın parlatan bezler oluyor onlarda özel bir bez içinde gözle görülmeyen toz gibi bir madde var yüzeyleri bununla parlatıyor deneyecem bakalım işe yarar mı bilmiyorum.

Fikir ve önerisi olan var mı?

KNOWLEDGE IS POWER!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    strike
    strike's avatar
    Erkek

Macun zimparalar var hocam jel gibi, onlar isini gorur diye tahmin ediyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tırnak takılmıyorsa oto pastası. Tırnak takılıyorsa yapacak bir şey yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

strike

Çok var hocam bu ürünlerden hangisini almam gerekir acaba?

mkyb

Tırnak takılmıyor soft şekilde çizmiş lanet olsun bildiğin leke var gibi nasıl bir malzeme almam lazım acaba?

Şu kuyumcuya bir gideyim de sonuç çıkmazsa bu dediklerinizden alacam

KNOWLEDGE IS POWER!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam oto pastaası denen şey bildiğin krem zımparadır. İnce ve kalını var. Sen incesini al ama öyle dalma. Nazikçe uygula.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Bildigin silgiyle silip dene bi hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Bildigin silgiyle silip dene bi hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Dert etme bence, kafana göre kullan. Yıllar içinde içinde çizikler oluşacaktır. Onu sana özel kılanda o zaten.

Çözümü polisaj. Kuyumcu atölyesi veya çaydanlık, tencere vs parlatan polisajçılara götür halleder ama zaman içinde yine çizilecek, yere düşecek ve bir sürü şey. Kullan gitsin, senden değerli değil.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek

Arkadaştan gittim arabalarda çizikleri yok eden pasta mı oluyor onu aldım ilk baş güzel başladı :) derken baktım iz harbiden gitti sağ alt kısım hala görünüyordu o kısma biraz fazla odaklandım sanırım bir baktım renk değişikliği oldu ne moral kaldı ne de başka bir şey.

Gitti güzelim çakmak :D

Allahtan Türkiye'den almamıştım 350 - 400 lira verilmez bizim buradakiler kar üstüne kar yapıyorlar.

Krom'un altındaki hafif sarımtırak bir renk çıktı ortaya bunu düzeltmek mümkün mü? Full Krom kaplamak için ne yapmak lazım?

KNOWLEDGE IS POWER!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

S.et kanka gerek yok bu seviye obsesyona , sal mutlu ol.

Kurtlar tasma takmaz....
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    LaNCeLoT bunu yazdı

S.et kanka gerek yok bu seviye obsesyona , sal mutlu ol.

Eyvallah sagolasin :D sonuc bu olacak gibi gorunuyor 

KNOWLEDGE IS POWER!
Toplam Hit: 2863 Toplam Mesaj: 27
zippo çakmak çizik