Zorunlu BES

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Gelecek aydan itibaren aylıklardan kesilmeye başlanacakmış. ne kadar karşı çıksamda elden bir şey gelmiyor. şimdi bu sistemi bilen varmı avantajı ne zaten hali hazırla anadolu hayatta var bes hesabım 150 lira yatırıyorum. Ordan devam mı etmeliyim yoksa anadolu hayattan çıkıp devletinkine mi geçeyim ilk 2 ay mecbur kesilecekmiş sonrasında çıkılıyor sanırım..

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

nasıl bişey bu ? biri düzgünce yazabilirmi .

ben el altından ssk lıym .  parasını veriom adam beni sigortalı göster,iyor. maliyeti ne olacak acaba  .

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Gelecek aydan itibaren aylıklardan kesilmeye başlanacakmış. ne kadar karşı çıksamda elden bir şey gelmiyor. şimdi bu sistemi bilen varmı avantajı ne zaten hali hazırla anadolu hayatta var bes hesabım 150 lira yatırıyorum. Ordan devam mı etmeliyim yoksa anadolu hayattan çıkıp devletinkine mi geçeyim ilk 2 ay mecbur kesilecekmiş sonrasında çıkılıyor sanırım..

diğerini iptal etme, bunu öde sonra bundan çık. diğerinden çıkarsan ilk ödediğin aidatı filan alamazsın, zararın çok olur.

devletinki dediğin zaten onu da sigorta firmaları yapacak.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

aynen bende ilk birşey anlamadım google amcaya sordum uzun uzun yazıyordu musait olunca okuyacagim.

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı
    SHaDeWRoX bunu yazdı

diğerini iptal etme, bunu öde sonra bundan çık. diğerinden çıkarsan ilk ödediğin aidatı filan alamazsın, zararın çok olur.

devletinki dediğin zaten onu da sigorta firmaları yapacak.

hangi sigorta firmasının yapacağını biz seçebiliyormuyuz peki ? Avantaj olarak 1000 TL verecek devlet girişte başka bir avantaj görmedim

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

ben el altından ssk lıym .  parasını veriom adam beni sigortalı göster,iyor. maliyeti ne olacak acaba  .

630

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

herkesten mi alınacak la bu ? 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

630

abi ssk 535 ödüyorum. normalde 635  ama iş yeri sigortasını düzgün ödediği için devlet indirim yapıyormuş. ondan 535 ödüyorum.  en azında bana solenen bu.

besin bana maliyeti ne olacak acaba onu biliyormsun ?

askari ücretli çalışan olarak gözüküyorum 630 tl bes kesmezler heralde :S

samaccc tarafından 28/Kas/16 12:51 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

muhasebeye sordum 50 ve üstü çalışanı olan şirketleri kapsayacak dedi ama

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    samaccc bunu yazdı

Bu el altından sigortaya da denetim geldi. Ekipler geziyorlar, tespiti halinde cezayı kitliyorlar.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bes 10 sene biriktirmediğin sürece saçma bir sistem ben bu sektörün içinde çalışıyorum ben yaptırmadım devlet zorunlu yapacak Mış 2. Ay sonra direk iptal edeceğim onuda

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5399 Toplam Mesaj: 50
bes zorunluluk