1 GHz İşlemcili Cep Telefonu!

1 GHz İşlemcili Cep Telefonu!

Toshiba, iPhone ve Omnia’yı kızdıracak tam ekran dokunmatik özelliğine sahip ilk akıllı telefonunu üretti. İşte 1GHz işlemciye sahip cihazın detayları...

Dokunmatik telefon arenası iyiden iyiye kızıştı. İlk olarak Apple'ın açtığı dokunmatik ekranlı cep telefonu segmentinde hareketli günler yaşanıyor (aslında daha önce dokunmatik ekranlı telefonlar vardı ama hususiyetle stylus ile kullanılmak üzere geliştirilmişti -ki parmakla kullanım deneyimi bu anlamda berbattı).

 


Toshiba's TG01: ince tasarım, 800 x 480 çözünürlük

Tam dokunmatik ekrana sahip ürünler arasında sivrilen marka/modeller arasında ilk nesil HTC Touch'tan sonra Apple iPhone, Samsung Omnia, HTC Touch Diamond, BlackBerry Storm ve T-Mobile G-1 yer alıyor. Şimdi bu öne çıkan modellere bir başka teknoloji devi katılmak üzere.

 


1 GHz işlemcili, 32 GB microSD kapasiteli TG01

Firmanın piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni TG01 modeli 4.1 inç boyutlarında, 800 x 480 piksel çözünürlük sunan bir ekrana sahip. Telefonun sıra dışına çıkan özellikleri bu kadarla kalmıyor. iPhone'dan ekran boyutu nedeniyle daha uzun olan TG01, sadece 9.9 mm kalınlığıyla da şaşırtıyor.

 


Cihazın kamera özellikleri henüz net değil

HSPDPA 3G, Wi-Fi ve Assisted GPS özelliğine sahip olan telefonda 32GB MicroSD kart, DivX ve Flash desteği, akselerometre hareket sensörü, direkt Facebook ve YouTube girişi, kendine ait 3D kullanıcı arayüzü bulunacak. Windows Mobile 6.1 işletim sistemine sahip cihazın işlemcisi ise 1GHz Qualcomm Snapdragon olarak belirlenmiş. Böylece cep telefonlarında GHz sınırını aşmaya ramak kaldı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 955
Yazar: CiaYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.