131 ülke var, Türkiye yok

werwerw

Google ve Türkiye'nin arasının arasının çok da iyi olmadığını artık sağır sultan bile biliyor. İşte bu durumun daha iyi anlaşılmasını sağlayan son gelişme, Google'ın Android Market'inde yaşanıyor.

Bilindiği gibi, kısa süre öncesine kadar Türkiye'de satılan Android ceplerin neredeyse hiç birinde Android Market bulunmuyordu. Son dönemde Android Market Türk kullanıcılarının da cebine girmeye başladı ama sadece ücretsiz uygulamaları sunarak... Ücretli uygulamalara ise, eğer "işinizi bilmiyorsanız" ulaşamıyorsunuz.

Google, yaptığı son açıklamada Android Markett'ten yazılım satın alabilen ülkelerin 131'e çıktığını duyurdu ve yukarıdaki haritayı yayınladı. Bu haritada, ücretli yazılımlara ulaşabilen ülkeler yeşil renkle, ulaşamayan ülkeler ise beyaz renkle işaretlenmiş durumda.

Haritaya dikkatle bakarsanız, Türkiye'nin, hangi ülkelerle aynı kategoride olduğunu görüp "yok artık" diyeceğinize eminiz. Ücretli uygulamalar Rwanda, Tanzanya, Nepal gibi ülkelerde bile satın alınabilirken, ne yazık ki ülkemiz halen bu listenin dışında. Bizimle birlikte Birçok Afrika ülkesi, Suudi Arabistan, Çin ve birkaç ülke daha aynı durumda.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1451
Yazar: CyberAngelYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.