3 Boyutlu HTC EVO Yola Çıktı!

HTC’nin birkaç ay önce tanıttığı 3 boyutlu görüntü desteğine sahip EVO 3D modeli, Avrupa’ya geliyor. İlk etapta ABD pazarına giren model, Avrupalı kullanıcıların da beğenesine sunulacak.

LG Optimus 3D’nin ardından Avrupa pazarına girecek ikinic 3D akıllı telefon olan EVO 3D, oldukça güçlü bir donanıma sahip. 4.3 inç büyüklüğünde 960×540 çözünürlüklü ekran, gözlüksüz 3D keyfi sunuyor. Arka kısımda ise iki adet 5MP kamera ile 3D video ve fotoğraf çekilebiliyor. Bu büyük ekranı ve 3D özelliklerini destekleyebilmek için oldukça güçlü bir işlemciye ihtiyaç duyuluyor. Bu sebeple HTC, 1.2 GHz hızında çift çekirdekli bir Snapdragon işlemci kullanmış. Bu işlemciyi besleyen batarya ise 1730 mAh kapasitesinde.

HTC EVO 3D’nin beğenilen özelliklerinden biri de yan kısımda yer alan video ve fotoğraf butonları. Akıllı telefon üreticileri buton sayısını her geçen gün azalttığı için çekim için ekrana tıklamak durumunda kalıyorduk. Ancak HTC kamera için iki geniş buton kullanarak EVO 3D’nin video ve fotoğraf konusundaki iddiasını göstermek istemiş.

Android 2.3 işletim sistemiyle birlikte kullanıcılara sunulacak olan EVO 3D’nin Temmuz ayı içinde Avrupa ülkelerinde satışa sunulacağı açıklandı. Bu ülkelere Türkiye’de dahil mi bilemiyoruz ancak HTC Türkiye’nin resmi Facebook sayfasında cihazın resimlerinin paylaşılması bize bir ipucu gibi geldi.


Kaynak:
Tarih:
Hit: 790
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.