3 Boyutlu LG Optimus Avrupa’ya Geliyor

LG MWC‘de (Dünya Mobil Kongresi) Optimus serisiyle dikkatleri üzerine çeken LG, beklenen çift çekirdeklilerini Avrupa’da satışa sunmuş değil. Optimus Black ve 2x şu an Almanya’ya kadar gelmiş durumda. Ancak ailenin en çok merak edilen üyesi Optimus 3D’ye ait beklentiler artarak devam ediyor.

 

Gözlüksüz olarak 3 boyutlu görüntüyü ilk kez bir akıllı telefona taşımayı başaran LG, süper telefonlar pazarını hareketlendirecek telefonunu yaz başında İngiltere’den Avrupa’ya sokmaya kararlı. Tegra 2 işlemcili Optimus 3D 1.2GHz çekirdek hızı ve güçlü grafik işlemcisiyle, oyunların yanı sıra uygulamaları 3D deneyimleme imkanı sunacak.

İngiltere’den gelen haberler, telefonun bu ülkede 6 Haziran tarihinde piyasaya çıkacağını gösteriyor. 4.3 inç’lik 3D ekrana, 5 megapiksellik, 720p video kayıt yetenekli kameraya, 8 GB’lık dahili belleğe sahip olan Android 2.2 işletim sistemiyle çalışan cihazın, İngiltere’de kontratsız olarak  379 pound + KDV’lik fiyattan satışa sunulması öngörülüyor.

WiFi, Bluetooth, DLNA, 3G gibi kablosuz bağlantı desteğine de sahip olan Optimus 3D, HDMI bağlantı arayüzünü desteklemesiyle ise rakiplerinden ayrılıyor. Cihazın kontratsız olarak satışına başlanacağı 6 Haziran tarihinde sarkma olabileceği gelen bilgiler arasında olsa bile LG bu tarihten daha geç kalmamakta kararlı olduğunu vurguluyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 549
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.