3D oyun AMD 780 Serisi ile daha hesaplı

AMD, giriş seviyesi bilgisayarlarda DirectX10, yüksek çözünürlük (HD) ve üç boyutlu (3D) oyun verimliliğini artıran ve harici grafik kartı ile birarada çalışmayı olanaklı kılan 780 serisi yonga setini duyurdu.
AMD, en gelişmiş grafik işlemcili ana kart olan ve gerek genel kullanıcılara, gerekse çoklu ortam tutkunlarına sessiz ve enerji tasarruflu bilgisayar deneyimi yaşatan AMD 780 serisinin piyasaya çıktığını duyurdu.

AMD Phenom 9000 serisi dört çekirdekli işlemci veya Athlon 64 X2 çift çekirdekli işlemciyle birleştirilen AMD 780 serisi, genel bilgisayar kullanıcıları için oyunlarda ve yüksek çözünürlüklü deneyimlerde önemli iyileştirmeler sağlıyor. AMD 780 tabanlı bilgisayarların, 2008’in ikinci çeyreğinden itibaren satışa sunulması planlanıyor.

AMD 780 serisi grafik işlemcili ana kart, ortalama bilgisayar fiyatlarında yüksek çözünürlük (HD) ve 3D kapasitesi sunacak olan ve 2008’in ikinci çeyreğinde çıkması beklenen “Cartwheel” kod adlı masaüstü ve “Puma” kod adlı dizüstü platformların çok önemli bir bileşeni olacak.


Hibrit grafik teknolojisi ve DirectX 10

DirectX 10 oyunlarla uyumlu olan ilk AMD yonga seti, oyunu stadart ölçülerde oynayan oyuncular için, yeni oyunlarda gelişmiş performans, gerçeğe yakın 3D grafikler ve dinamik bir etkileşimin sağlıyor. Bilgisayar performansını harici bir ekran kartıyla ölçeklemek isteyen oyuncular ise, ATI Hybrid Grafik Teknolojisi ile performansı artırabiliyor.

Bu teknoloji, harici ekran kartı ile ana karttaki grafik işlemcisini bir araya getirerek, bazı uygulamaların 3D performansında %70’e varan artış sağlayabiliyor. AMD 780G yonga seti, ayrıca performans ayarlarını kolay erişilebirlir kılan AMD Overdrive kullanıcı arabirimini içeren ikinci kuşak AMD yonga seti olma özelliğini de taşıyor.

Üst seviyede HD deneyimi

AMD 780G yonga seti, genel kullanım bilgisayarlarına en çok talep gören formatlar olan VC-1, MPEG-2 ve H.264’ü de kapsayan HD deneyimi sağlıyor. AMD’nin Birleşik Video Çözücüsü’nü (UVD) içeren kart, HD film oynatma işini mikroişlemci yerine bu göreve daha uygun olan grafik işlemciye yönlendirerek, tüketicilerin HD-DVD ve Blu-ray filmleri takılma veya atlama olmadan izleyebilmesini sağlıyor.

Ayrıca, AMD 780G çerçevesinde üretilen bilgisayarlar, DisplayPort, DVI ve HDMI gibi bir dizi görüntü arabirimiyle esneklik sunarken, AMD Surroundview özelliği sayesinde birden çok ekrana bağlanabilir. Bu da, AMD 780G tabanlı bilgisayarların, ev sinemasının parçası olarak kullanılmasına olanak sağlıyor.

Geniş destek

Enerji tasarrufu, sessizlik ve daha serin çalışma tarafında da iyiliştirme sağlayan AMD 780 Serisi grafik işlemcili ana kart geniş çapta donanım üreticisi tarafından kullanılacak. Yeni yongayı kullanacak olan üreticiler arasında, ASUS, ASRock, Colorful, DFI, ELITEGROUP COMPUTER SYSTEMS CO. LTD, Foxconn Technology Group, GIGABYTE TECHNOLOGY CO., LTD, J&W Technology Ltd., MSI Computer Ltd, Onda, PCPartner Ltd., Sapphire, Shuttle Computer Group Ltd., SOYO Group Inc., Speedway, SUPoX, Universal abit Inc., Unika ve Yeston yer alacak.
Kaynak:
Tarih:
Hit: 416
Yazar: WarninG_ErroRYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.