3G Iphone Haziran da mı?

3G%20İphone%20

3G iPhone'un piyasaya gireceği artık bilinen bir gerçek; bu konuyu Steve Jobs da doğrulamıştı. Bilinmeyen konu ise, 3G iPhone'un ne zaman ve nasıl piyasaya gireceği idi. Digitimes, Apple'ın 3G iPhone üretimi için Foxconn ile anlaştığını ve Foxconn'un Haziran ayında 3 milyon 3G iPhone'u yüklemeye hazır hale getireceğini belirtmiş. Üretilecek toplam 3G iPhone adedi ise yaklaşık 25 milyon.Apple bu konuyla ilgili olarak herhangi bir doğrulama yapmıyor ancak Haziran ayında olası bir 3G iPhone duyurusu olası görünüyor. 3G iPhone'lar ile ilgili son söylentilerden birisi de, haptic teknolojisinin (yani tuşları hissedebilmemizi sağlayan teknoloji) kullanılacak olması. Bildiğiniz gibi iPhone'da fiziksel klavye yok ve tüm işlemler dokunmatik olarak yapılıyor. Haptic teknolojisi ile, gerçek tuşlara dokunma hissi verilebilecek. Bu da epey yenilikçi bir teknoloji açıkçası. Daha evvel bu konuyla ilgili bir deneme de yapılmıştı.

Wall Street Journal köşe yazarı Walt Mossberg, 3G iPhone‘un önümüzdeki 60 gün içerisinde piyasaya sürüleceğine inanıyor.3G bağlantı desteğine sahip yeni iPhone hakkındaki söylentilerin, yorumların ardı arkası kesilmiyor. Washington DC’de konuşan Mossberg, konuşması sırasında, Birleşik Devletler’deki mobil operatörlerini ve Internet bağlantı hızlarını eleştiriyor ve Amerika Birleşik Devletleri’nin, Internet’in lideri olmasına rağmen bağlantı hızları konusunda Avrupa’nın çok gerisinde kaldığını belirtiyordu.Teknoloji yazarı Mossberg, ayrıca Apple TV’den de söz etti ancak cihazın tamamen Internet’e bağımlı olması ve bağlantı hızlarının olması gerekenin çok altında olması sebebiyle istenilen verimi alamadığını da sözlerine ekledi.Son olarak Mossberg, her ne kadar sözlerine herhangi bir kanıt göstermese de diğer kaynakların verdiği söylentilerle örtüşür bir biçimde, 3G bağlantı desteğine sahip yeni nesil iPhone’un Haziran ayına kadar piyasaya sürüleceğine inanıyor.

İkinci nesil iPhone’da 3G için Infineon S-GOLD3H yonga setinin kullanılması bekleniyor. Bu yonga seti 7.2 Mbps’lik HSDPA’yi destekliyor. Buna ek olarak, 5 megapiksellik kamera modülleri ile de kullanılabiliyor, yani kamera açısından da birtakım gelişmeler olabilir. Ancak gerçekten mükemmel bir kameranın “müzik telefonu”na eklenmesi pek rastlanan bir durum değil.

Kaynak: Ceplab,Macosx
Tarih:
Hit: 1201
Yazar: breakYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.