7. Nesil iPod Nano Kamerayla Geliyor

Apple, 5. nesil iPod nano’lara kamera eklemiş 6. nesilde ise boyutları inanılmaz küçültüp çoklu dokunmatik destekleyen ekranla iOS arayüzü ekleyince kendisinden beklenmeyecek kadar çok yeniliği birarada sunmuştu.  6. nesil nanoların tek eksiği ise kameraydı ama o da bir sonraki nano’larla birlikte gelecek.

Apple’dan sızan dedikodular doğruysa bir anda küçülen 6. nesildeki kamera eksikliği sonbaharda çıkacak olan 7. nesil iPod nanolarda aşılmış olacak. Apple 4 öğeli çoklu dokunmatik iOS ekranına bir de kamera desteği ekleyerek büyük bir sürpri yapmaya hazırlanıyror.

 

 

Eğer yine bir Çin faciasına şahit olmuyorsak, söylentiler fotoğraflarla da destekleniyor.Yeni nanonun arka tarafına konulan 1.3 megapiksellik kamerayla birlikte 7 nesil müzikçalar fotoğraf ve video çekme yeteneği kazanacak. Kameraya yer açılması amacıyla mevcut iPod nano’larda cihazı elbise veya kemere tutturmak için kullanılan klips kaldırılacak gibi görünüyor. Bunun dışında bir farklılık sezmek zor, cihazın şekli ve yapısı aynı bırakılmış gibi görünüyor. Çoklu dokunmatik ekran da kalacağa benziyor.

Fotoğrafı sızdıran Tayvanlı Apple blogu daha önce de altıncı nesil iPod nano’ya ait olan fotoğraflar sızdırmıştı ve bunların doğruluğu sonrasında Apple tarafından tanıtılan ürünle belgelenmişti. Ayrıca Apple kameranın kaybolması nedeniyle hayalkırıklığına uğrayan iPod nano fanatiklerinin gönlünü gelecek nesil iPod nano’ya ekleyeceği kamera ile almak istiyor olabilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1226
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.