Amazon iPad‘e Savaş Açtı

                                       Amazon iPad'e Savaş Açtı

Steve Jobs'un ateşli açıklamaları yüzünden, teknoloji dünyasında yeni bir savaş başlatan iPad'e karşı diğer firmalarda dişlerini bilemeye başladı. İşte Amazon'un anti-iPad stratejisi...

Apple'ın yeni oyuncağı iPad, teknoloji piyasasında tam anlamıyla bir  savaş başlattı. Bu çatışmada kullanılan tek silah ise tablet PC'ler. Kısa bir süre önceye kadar Kindle sayesinde tablet piyasasının yüzde 60'ına sahip olan Amazon, iPad'in önünü kesmek için çareyi yeni anlaşmalarda arıyor.

Firma yetkilileri 36 gazetesi, sayısız dergisi ve onlarca Fox TV kanalının sahibi medya imparatoru Ruper Murdoch'la daha ucuz e-kitap ve dergi için anlaşmaya varmaya çalışıyor.

 

Kindle gelişerek geliyor

Eğer Amazon bu anlaşmayı gerçekleştirebilirse, Kindle sahipleri, Bestseller (en çok satan) tabir edilen popüler kitapları sadece 9.99 dolara satın alabilecek.

Amazon ayrıca, iPad'e olan savaşını teknolojik yatırımlarla da destekliyor. Geçtiğimiz hafta ünlü satış sitesinin yetkilileri, Touchco adlı firmayı satın aldı.

Bu ufak şirket, ucuz ve hızlı şekilde multi touch (çoklu dokunma) ekran üretecek bir teknoloji geliştirmişti. Touchco'un üzerinde çalıştığı sistem LCD ekranlara da multi touch sisteminin gelmesini sağlıyor. Ayrıca bu teknolojinin maliyeti çok düşük ve ekran üzerinde sınırsız dokunma işlemine izin

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1046
Yazar: TBTYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.