Amerika’dan SIM Kilitsiz iPhone Almak Mümkün Oluyor

SIM kilitsiz iPhone 4 satışı, Amerika’da yakında başlayabilir. Bazıları; “Bize ne SIM kilitsiz iPhone 4’ün Amerika’da satışa sunulmasından.” Diyebilir. Ancak dolaylı yoldan ilgilendiriyor, çünkü iPhone’un Türkiye’de pahalı olması nedeniyle  ABD’den getirtmek isteyenlerin çoğu SIM kilit problemiyle karşılaşıyordu.

Verizon ya da AT&T SIM kartları dışında SIM kartla çalışmayan iPhone 4 alındığı takdirde Türkiye’deki operatörlerle çalışması için Jalibreak işlemi yapılması gerekiyordu. Bu da yeni güncellemeleri çekmek için uzun süre beklemek anlamı taşıyordu. Ama SIM kilit sorunu olmayan iPhone 4 ABD’de satışa sunulduğu anda uygun fiyata iPhone sahibi olmak isteyenlere gün doğmuş olacak.

Chronic’in aktardığı habere göre SIM kilitten yoksun iPhone 4’lerin, Amerika’daki tüm Apple Store’lara  dağıtımına başlandı. Öngörülen stok rakamına ulaştığı anda SIM lock’suz iPhone 4’ler jailbreak işlemine gerek bırakmayacak şekilde Apple mağazalarından alınabilecek. Üstelik hem siyah, hem de beyaz  iPhone 4’ün SIM kilitsiz versiyonları bulunabilecek.

Yine Chronic’in Apple’ın içinden edindiği bilgilere göre siyah iPhone 4’ün 16 ve 32GB’lık versiyonlarıyla birlikte, beyaz iPhone 4’lerin de 16 ve 32GB’lık versiyonlarına ulaşılabilecek. Ama 64GB isteyenler yine SIM lock derdiyle başbaşa kalacak.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1101
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.