Android için Instagram Coştu!

Facebook 1 milyar dolara satın aldıktan sonra, Instagram’ın parti yapmak için sebebe ihtiyacı kalmadı. Peki, ya satın alma olmasaydı? Instagram, neye sevinecekti? Elbette yalnızca 6 gün önce çıkan Android sürümünün 5 milyon kez indirilmesine sevinecekti!

Uzun süredir beklenen Android sürümü, Instagram gibi popüler bir iOS uygulaması için tamamen bir başarı hikayesi olsa gerek. Çıkışından yalnızca 24 saat sonra 1 milyon kez indirilen uygulamanın indirilme hızı azalarak ilerlese de, 6 günde 5 milyonu yakaladı. Yani hala devasa bir hızla indiriliyor.

is

Android için Instagram, şu anda Google Play’deki en popüler üçüncü uygulama. Aynı zamanda Google tarafından üretilmeyen uygulamaların da en popüler konumunda…

Kasım 2010′da ilk iOS uyguaması çıkan Instagram’ın 4 milyon kullanıcıya erişmesi, yalnızca 7 ay almıştı. Şimdi ise uygulama, toplamda 30 milyondan fazla kez indirildi.

Instagram’daki durdurulamaz büyüme, aynı zamanda uygulamaya 1 milyar dolarlık fiyat etiketini de getiren niteliklerden biri oldu. Konum bazlı çekilmiş fotoğraflar ile devasa bir koleksiyona sahip olan Instagram’ın yeni sahibi Facebook ise ezeli rakibi Google’ın platformunda çok büyük bir avantaj yakalamış durumda…

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1008
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.