Anonymous askeriyeye ait 90 bin e-posta çaldı

Hedefine bu kez ABD ordusunu alan ünlü hacker grup Anonymous, çaldığı verileri torrent dosyasına çevirerek internete sundu.
 

Saldırılarına hız kesmeden devam eden Anonymous şimdide ABD ordusuna hizmet eden Booz Allen Hamilton şirketine saldırdı. Şirketin sunucularına kolaylıkla girdiğini iddia eden grup, askeri personele ait 90 bin e-posta adresi ve beraberinde şifreleri çaldı.

Anonymous bu kez çalmakla kalmadı ve elde ettiği verileri torrent dosyasına çevirerek internetten indirilmesini sağladı. Bunun için Pirate Bay’den faydalanan grup, bilgileri çok kolay bir biçimde çaldıklarını açıklarken, Booz Allen hakkında da çarpıcı iddialarda bulundu.

Booz Allen ağındaki sunucularda neredeyse hiçbir güvenlik önleminin alınmadığına işaret eden Anonymous, 4GB’lık kaynak kodu çaldıklarını ve akabinde bunların sunucudan silindiğini açıkladı. Anonymous iddialarında, Booz Allen şirketinin yasadışı kabul edilebilecek birçok devlet gözetim ve istihbarat toplama programlarına dahil olduğunu da öne sürdü.

Çalınan verilerin çok sayıda askeri kuruma ait olduğu belirtilirken, grup ellerindeki verilerin bir süre daha kendilerini uğraştıracağını söyledi.

Booz Allen Hamilton sunucularının yeteri kadar korunamadığına ilişkin “utanç verici” yorumunu yapan güvenlik uzmanları, asıl etkinin ABD ordusunda yaşanacağını ve bu olayın orduyu yıpratacağı yönünde açıklamaları oldu.

Anonymous’un çaldığı veriler torrent dosyası şeklinde Pirate Bay’den indirilebiliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1439
Yazar: FCNYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.