Anonymous’un Yeni Hedefi Apple

Sony’nin yaşadığı güvenlik problemleri, hackerları daha da cesaretlendirmiş gibi görünüyor. Alınan önlemlere rağmen birkaç gün arayla Sony’yi defalarca hackleyen gruplar, birçok kurum ve şirketi hedef almaya devam ediyor.

Sony, Sega, Codemasters, CIA ve Malezya hükümetine ait bazı sitelere saldıran Anonymous grubu, ülkemizde de TİB ve BTK’yı hedef almıştı. Görünüşe göre son kurbanları da Apple olmuş.

Wall Street Journal bugün, Apple’ın hackerlar tarafından saldırıya uğradığı yönünde bir haber yaptı. Sunuculara saldıran grubun 27 site yönetim hesabını ele geçirdiği söyleniyor. Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yapan Anonymous da Apple’a bir saldırıları olduğunu doğruladı. Grup, asıl hedefin Apple olmadığını fakat gelecekte firmaya saldırabileceklerini belirtti. Tweete göre grup başka işlerle meşgul.

Çalınan yönetim hesapları ve şifreleri bir site üzerinde yayınlanmış. Sitedeki gönderinin başlığı ise ‘Henüz ciddi olmadık’ şeklinde atılmış.

Son dönemde hackerlar devlet siteleri de dahil olmak üzere birçok siteye rahatça saldırabiliyor. Bu eylemleri de twitter üzerinden güncel bir biçimde duyuruyorlar. Zombi bilgisayar kullanmaları bu kişileri yakalamayı zorlaştırıyor. Ancak büyük kurum ve şirketlerin dalga geçilir duruma düşmesi endişe verici.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1047
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.