Apple 6 Haziran’a Hazırlanıyor

pple’ın artık gelenek haline gelen yıllık geliştiriciler konferansı (WWDC) bu yıl 6 Haziran’da San Fancisco’da düzenlenecek. Daha önce yayınladığımız bu ve bu haberde, Apple’ın artık bir ikon haline gelen iyi iPhone’un yeni versiyonunun bu konferansta tanıtılmasını beklemediğimizi ifade etmiştik.

Apple’ın WWDC 2011’de üzerinde duracağı en önemli iki konu ise iOS 5 ve yeni işletim sistemindeki yeniliklerle bulut tabanlı müzik sistemi iCloud olacak. Belki plase olarak Mac OS X Lion 10.7 tanıtımı da gelebilir.

Sağlık sorunlarıyla boğuşan Steve Jobs’ın geleneksel konferansı kaçırmayacağı ve açış konuşmasını yapacağı WWDC’ye ilişkin gelen bilgiler arasında. Yüksek ihtimalle alıştığımız siyah tişörtü blue jean ve spor ayakkabı üçlemesiyle bir kez daha karşımıza çıkacak olan Jobs, bizi Apple’ın en yeni hizmetleriyle tanıştıracak.

Bu hizmetlerden ilki, iPhone kullanıcılarının merakla beklediği iOS 5 olacakg gibi görünüyor. Apple’ın tepe yöneticisinin, her fırsatta Android’i kopyacılıkla eleştirmesinin tersine bu kez iOS 5’le gelmesi beklenen widget sistemini tanıtabilir. Ayrıca kesin olan bir nokta var ki, o da iOS’un çok tartışılan bildirim sistemi yeni haliyle tanıtılacak. Yenilenen bildirim sistemi o an üzerinde çalıştığınız uygulamanın önüne geçip işinizi yarım bırakmayacak. Tıpkı Android’teki gibi ayrı bir pencerede uyarı sinyali vererek kendi sırasını bekleyecek. Bir diğeri ise uzun süredir konuşulan bulut tabanı müzik sistemi iCloud… iCloud’un nasıl çalışacağı, ne gibi yenilikler getireceğini ise yine Steve Jobs’tan öğreneceğiz.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 553
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.