Apple Android ile Rekabet İçin Ucuz iPhone Üretecek

Apple ilginç bir şirket!.. Ürettiği cihazların kalitesi, tasarımındaki incelik ve arzu objesi yaratma konusundaki başarısı bir tarafa pazarlama dehasıyla yaptığı her şey trend yaratıyor.

İlk iPhone’la birlikte cep telefonu pazarı bambaşka bir noktaya evrilmeye başladı. Günümüzde her açıdan interaktif bir yapı içeren, dokunmatik ekranlar cebimize girdiye kabul etmek gerekiyor ki bu ABD’nin trend fabrikası Apple sayesinde oldu. Ama Apple’ın iPhone, iPad ve iPod’larının beklenmedik şöyle bir yan etkisi oldu, akıllı telefon sahibi olmak için tüketici bazında cebimizden daha yüksek paralar çıkmaya başladı. 

Bu noktada devreye Google girerek Android’i yarattı ve görece daha ucuz akıllı telefonlarla buluşmaya başladı. Günümüzde ekonomi de politika da finans da etki tepki mekanizmasıyla yön değiştiriyor.  Apple’ın yarattığı bu etki karşısında gün geçtikçe büyüyen dev bir rakip çıkardı. Bahsettiğimiz şirket Apple olunca kıyasıya rekabetten kaçmayacağını da bilmek gerekiyor.

Steve Jobs ve saz arkadaşları, Android’le rekabet edebilmek için uzun süredir daha düşük maliyetli ve ortalama gelir grubuna ait herkesin alabileceği bir iPhone yaratma konusunda uzun süredir düşünüyorlardı. Anlaşılan o ki düşünce yakın zamanda eyleme dönüşecek. iOS 5’in geliştirme sürecinin tamamen bitmesi ve iPhone 5 ile birlikte piyasaya çıkmasının hemen ardından ucuz iPhone’ları göremeye başlayacağız. Dokunmatik kalitesi ve tasarım olarak iPhone 4’ün muadili olacağı belirtilen cihaz, büyük ihtimalle Android’e Türkiye gibi pazarlarda sert bir darbe indirecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 732
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.