Apple Beklenmedik Bir Sürprize Hazırlanıyor

Apple her tanıttığı ürün olay olan, marka değeri en yüksek şirket.  Cep telefonuna yeni bir bakış açısı getiren teknoloji devi, iPhone ile akıllı telefon devrini başlattı. Yetmedi, App Store ile içeriğin de ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Tabii ki bununla da yetinmeyen Apple, denenip başarılı olmamış tablet dosyasını tekrar açtı ve bugün her modeli kuyruklar oluşturan iPad ile mobil pazarın çok farklı bir yerine konumlandı. Her ay başka bir iPad katili çıksa da nedendir bilinmez(!) iPad fırtınası hala hız kesmeden esmeye devam ediyor.

Teknoloji dünyasının stil ikonunda şimdi ise kimsenin bilmediği ve sır gibi saklana başka bir hareketlilik yaşanıyor. Apple, bu hafta perakende sektöründeki 10′uncu yıl kutlamaları şerefine deyim yerindeyse bomba gibi bir sürprize hazırlanıyor. Sürprizin tam ne olduğu bilinmemekle birlikte teknoloji sektöründeki paylaşımlarda göre bunun gelmiş geçmiş en önemli ürün ya da hizmeti olacağı dilden dile dolaşıyor.

19 Mayıs’ta kutlanacak Apple Store’un 10′uncu yılına yakışır bir duyuru olacağına kesin gözüyle bakılan sürpriz için tüm Apple dükkanları teyakkuz durumuna geçirildi. ABD’de 21 Mayıs Cumartesi akşamından 22 Mayıs Pazar gününe kadar ek çalışma programı konan çalışanlar, bir gizlilik anlaşması imzaladı ve yeniden açılışa kadar her tür iletişim cihazını da kapalı tutmak zorundalar. Pazar günü yeni ürün kullanıcıya sunulana kadar tüm Apple dükkanları vitrinlerine siyah perdeler asarak, içerisinin görünmesini engelleyecekler.

Apple’da çalışan bir kişiden bilgi aldıklarını iddia eden BGR isimli teknoloji sitesi sürpriz ürünün hali hazırda dükkanlara gönderilmeye başlandığını, 22 Mayıs’a kadar teslimat işlemlerinin tamamlanacağını yazdı. Siteye göre yeni ürün büyük bir gizlilikle dükkanlara ulaştırılıyor ve dolaplarda kilitli olarak muhafaza ediliyor.

Cumartesi günü, satışta çalışan tüm ekipler büyük sürprizle ilgili özel bir eğitime tabi tutulacak. Daha önce benzer bir telaş ve hazırlık ilk iPad tanıtılıp duyurulduğunda yaşanmış, yine dükkanlara siyah perdeler çekilmişti.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 467
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.