Apple ile Davalık Olan Samsung Yüzünü Amazon’a Döndü

Tablet piyasasında sular durulacak gibi görünmüyor. Her gün yeni bir markanın ya da teknoloji üreticisinin tablet haberlerş geliyor. Amazon bunlardan sadece bir tanesi. Gerçi Kindle ile hemen hemen bir tablete sahip olan Amazon’un multimedya ara yüzü daha zengin bir tablet için kolları sıvadığı uzun süredir konuşuluyordu. Detaylar netleşmeye başladı. Tableti üretmekte kesin kararlı olan Alışveriş sitesi, yol arkadışını Uzakdoğu’dan seçti.

 

En geç önümüzdeki yaz çıkması beklenen tabletin üretimini Samsung üstlenecek. GDGT sitesi tarafından sızdırlan habere göre, Amazon tabletin tasarımında yardımcı olması ayrıca üretim sürecinde sorumluluğu yüklenmesi için yardımcı olarak seçti. Tabletin işletim sistemi ise Google’ın tabletler için ürettiği Android Honeycomb’la çalışması bekleniyor. Apple ile davalık olan Samsung için bu teklifin, pazardaki dengeleri değiştirmek için bulunmaz bir fırsat olduğu değerlendiriliyor.

Amazon’un kendi markasıyla adlandıracağı tablet Honeycomb’dan destek alsa da uygulama ve üçüncü parti içerikler konusunda Amazon’un geçtiğimiz ay açtığı Amazon Appstore‘dan beslenecek. Günümüzün revaçta teknolojisi CLoud Drive özelliği ile gelire şaşırmamak gerekir çünkü Amazon piyasada bulunan ve işlevsellik açısından birbirlerinden çok da büyük farkı olmayan tabletlerden ayrışmak istiyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 599
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.