Apple ile Liquidmetal arasında lisans anlaşması uzatıldı

 
Apple ile Liquidmetal arasında teknik olarak bu yılın Şubat ayında sona eren lisans anlaşmasının süresi 2014 yılına kadar uzatıldı.
 
Apple'ın yeni ürün serilerinde, özellikle de yeni ürün kasalarında Liquidmetal'i kullanarak ürünlerine daha fazla dayanıklılık katması bekleniyor. Titanyuma göre 2,5 kat fazla dayanıklı olan Liquidmetal kristal olmayan camı ve benzer parçaları termoplastiğe benzer bir şekilde tutmasıyla da dikkat çekiyor. Alaşımın mucidi Dr. Atakan Peker, Liquidmetal'in verimli bir şekilde kullanılabilmesi için 300, 500 milyon dolar arası bir geliştirme maliyetinin olacağını belirtirken geliştirme sürecinin de en az üç yıl süreceğini dile getiriyor. 
 
Yeni nesil iPhone'da Liquidmetal materyallerinin kullanılacağı konusunda çok sayıda söylenti olsa da yakın bir zamanda bu alaşımı Apple ürünlerinde görmek pek mümkün olmayacak gibi görünüyor. Ancak Liquidmetal'in şu ana kadar iPhone 3G'nin sim kart çıkarma aparatında test amaçlı kullanıldığı da belirtiliyor.
 
Peki Liquidmetal Nedir?
Liquidmetal geleneksel metallerde bulunan yapısal ve güçsel limitlerin ortadan kalkdırılmasını amaçlayan bir teknoloji. Liquidmetal, titanyuma göre iki katı dayanıklılık sunarken metal ve cam karışımı bileşeni enerjiyi paslanmaz çelik ve titanyuma göre daha fazla saklayabiliyor. Teknolojinin titanyum ve paslanmaz çelikten olan farklını şirkete ait teknoloji videosundan da görmeniz mümkün.

http://www.youtube.com/watch?v=rOEBR3DcqN0

Kaynak:
Tarih:
Hit: 667
Yazar: SARIYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.