Apple iOS 5 ve iCloud’ı Duyurdu

WWDC yaklaştıkça Apple’ın yenilikleri hakkında da bilgiler artmaya başladı. Apple’ın her yıl geliştiriciler için düzenlediği WWDC (Worlwide Developer Conference) yeni ürün ve servisler hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir konferans. Bu yıl da Apple’ın yeni yazılımları ve servisleri hakkında bilgiler sunan 100’den fazla sunum yapılacak.

 

WWDC’nin temeli genelde yazılım oluyor ve özellikle iOS konusunda uygulamalar geliştiriciler biraraya geliyor. Ancak Apple, her yıl geleneksel hale getirdiği iPhone tanıtımlarını bu konferansta yapıyor ve yeni iPhone’u piyasaya sunuyordu. Şimdiye kadar gelen bilgiler bu yıl WWDC’de yeni iPhone’u göremeyeceğimizi gösteriyor.

Fakat bu durum yenilikler görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Apple, bugün yaptığı açıklamaya iOS 5 ve iCloud’ın WWDC’de gösterileceğini açıkladı. Ayrıca yeni Mac sürümü olan OS X Lion hakkında da önemli bilgiler paylaşılacak.

Basın bülteninde herhangi bir bilgiye yer verilmediği için iOS ve iCloud’ın ne gibi özellikler sunacağı bilinmiyor. iOS 5; iPhone, iPad  ve iPod touch sahipleri tarafından kullanılabilecek. Bunun yanında büyük ihtimalle iCloud için de bazı özellikler sunacak.

iCloud ise Apple’ın yeni bulut hizmeti olarak tanımlanmış. Ancak içeriği tam olarak bilinmiyor. Daha once Apple’ın müziği buluta taşıyan bir servis üzerinde çalıştığı belirtilmişti. Ancak bunun yanına depolama servisleri de dahil olabilir.

Apple genellikle yeni bir iPhone ya da iPad modeliyle birlikte büyük iOS güncellemeleri yayınlıyor. Bu sebeple iOS 5 ile birlikte yeni bir iPhone süprizini ihtimal olarak aklınızın bir kenarında tutun. WWDC, 6 Haziran’da yerel saat ile 10:00’da başlayacak.

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 616
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.