Apple iTunes’u Buluta Taşıyor

Birçok Apple kullanıcısı cihazlarının iTunes bağımlılığından şikayetçi olsa da, Apple’ın bu durumu pek de umursadığı söylenemez. Öyle ki firma gelecek planlarını da iTunes üzerine kuruyor. Reuters’ın iddiasına göre, Apple bulut üzerinden çevrimiçi müzik depolama hizmetini tamamladı ve bunu hizmete sunmaya hazırlanıyor. Apple yakın zamanda aktif edeceği bu hizmetle; iTunes kullanıcılarının bulut üzerinde kendi şarkılarını depolayabilmelerini ve bunları mobil ya da sabit cihazlarına aktarabilmelerini mümkün kılacak. Büyük resme bakıldığında ise, bu hizmetin Apple’ın gelecek bulut planları için bir hazırlık olduğu görülüyor.

Söylentilere göre Apple’ın bulut üzerinden sunacağı müzik hizmeti; Amazon’un geçtiğimiz günlerde aktif ettiği Cloud Drive ile büyük benzerlikler taşıyabilirmiş. Ayrıca Google’ın da Cloud Drive benzeri bir bulut müzik servisi üzerinde çalıştığı biliniyor. Üç dev firma da son kullanıcı bulut hizmetleri için başlangıcı müzik ile yapıyorlar. Ancak hamlelerin benzer zamanda gelmesi, bu sürecin o kadar da kolay ve rekabetten uzak geçmeyeceğini gösteriyor.

Apple’ın müzik konusundaki iş ortakları ve telif hakkı sahipleri de konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadılar. Ancak Reuters’ın iddiası doğruysa, Apple’ın bu hizmeti en geç mayıs ayının ortalarında aktif etmesi bekleniliyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 715
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.