Apple Kilitsiz iPhone 4 Satışına Başladı!

Dün söylenti olarak ortada dolaşan kilitsiz iPhone 4’ler, beklenenden önce geldi. Çarşamba günü satışa sunulacağı söylenen cihazlar, bugün itibariyle ABD’de satışa sunuldu.

Apple, ilk iPhone’dan itibaren AT&T ile işbirliği içinde ve iPhone’larını bu operatöre kilitli şekilde satıyor. Bu sebeple ABD’den alınan iPhone 4’ler de AT&T ve Verizon dışındaki hiçbir operatörün SIM kartıyla kullanılamıyor. iPhone’un en ucuz olduğu ülke ABD olduğundan bu durum biraz üzücü.

Ancak dün ortaya atılan iddialar, Apple’ın Çarşamba gününden itibaren Apple Store üzerinden kilitsiz iPhone satacağı yönündeydi. Twitter üzerinden önce yeni MacBook Air’ın geldiğini iddia eden Chronicwire, daha sonra kodları karıştığını ve Çarşamba gelecek cihazın kilitsiz iPhone 4 olacağını belirtmişti.

Chronicwire’ın iddiası bugün doğrulandı. Apple, resmi sitesinde kilitsiz iPhone 4’leri satışa sunarak şaşırtıcı bir hamle yaptı. Artık ABD’li kullanıcılar istedikleri operatörü seçerek iPhone 4’ünü kullanabilecek. Tabii bu durum sadece GSM versiyon için geçerli. CDMA versiyon halen Verizon kilitli.

Bu durumun Türk kullanıcılar için de sevindirici bir haber olacağı görüşündeyiz. Çünkü en ucuz iPhone 4 satan ülkelerden biri Apple’ın anavatanı olan ABD. Eğer ABD’ye giden bir yakınınız varsa onun bir hatrını sormanız iyi olabilir.

Kilitsiz iPhone 4’lerin fiyatı, kilitlilerden 50 Dolar daha fazla; 16GB için 649 Dolar ve 32GB için 749 Dolar. Siyah model 1-3, beyaz model ise 3-5 gün içinde teslim edilebiliyor.

Bu arada daha önceden satın alınan SIM kilitli iPhone 4’ler için bir açıklama yapılmadı. Kullanıcıların kilitlerin açılması yönünde bir beklentisi var. Ancak eğer Apple bunu da yaparsa AT&T bağlar kopma noktasına gelebilir.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 1180
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.