Apple Paraya Para Demiyor

Apple iPhone 4 sıkıntıları ile kötü günler geçiriyor olsa da, mali açıdan durumlarının pekde kötü olduğu söylenemez. Öyle ki kullanıcılar iPhone 4’lerden şikayetçi olsalarda, bu durum Apple’ın 3. çeyrek sonuçlarına yansımamış. Firma yaptığı açıklamada 3. çeyrek sonunda 15.7 milyar Dolar gelir elde ettiklerini açıkladı. Apple 26 haziranda sona eren 3. çeyreğinde tam olarak 3.25 milyar Dolar kâr etti ve hisse başına kârını ise 3.51 Dolar’a çıkardı.

Apple analistlerin beklentilerinin üzerinde olan bu kârı ile onları da şaşırttı. Firma geçtiğimiz çeyrekten %33 daha fazla Mac (3.47 Milyon Mac), %61 daha fazla iPhone (8.4 milyon iPhone), %8 daha fazla iPod (9.41 milyon iPod) sattı. iPad satışları ise 3.27 milyon’a ulaştı.

Apple CEO’su Steve Jobs’ın yaptığı açıklaması, durumdan oldukça memnun olduklarını belli ediyordu. Jobs konuşmasında olağanüstü bir çeyrek geçirdiklerini ve bu çeyreğin Apple tarihinin büyük başarılarından biri olduğunu belirtti. Daha fazla insanın Mac aldığını söyleyen Jobs, iPad için müthiş bir başlangıç yaşadıklarını ve bu yıl içerisinde gelecek olan şaşırtıcı ürünlerinde olacağını vurguladı.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 359
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.