Apple’dan Çatlak Sesler Gelmeye Başladı

Apple’ın geleceğinde Steve Jobs sonrası dönemin nasıl olacağı merak ediliyordu. Jobs’ın görevi devrettiği Tim Cook, diğer firmaları eleştirmek konusunda geri kalmasa da Apple’dan bazı çatlak sesler gelmeye başladı.

Apple’ın Yeni iPad ile birlikte piyasaya sürdüğü yeni Apple TV, 1080p desteği ve yenilenen arayüzü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Uzun süredir Apple’ın “hobi” olarak nitelendirdiği Apple TV, bu sebeple kendini fazla geliştirmiyor. Ancak yakında firmanın bir HDTV ile bu ürün ailesini genişleteceği söyleniyor.


Apple’ın TV’de sunulan yeni arayüz, cihaza çok kapsamlı bir yenilik kazandırmasa da genel olarak beğenildi. Ancak Apple TV’nin eski yazılımcılarından birinin ortaya attığı iddia, Apple’da işlerin eskisi gibi ilerlemediğini gösteriyor.

Bir önceki Apple TV’nin arayüz tasarımını yapan Michael Margolis, Twitter’dan yeni Apple TV tasarımını eleştirdi bu tasarımın 5 yıl önce rafa kaldırıldığını söyledi. “Apple TV 2.0 arayüzünü birkaç yıl önce hazırlamıştık. Ama bu yeni tasarım beni ağlatacak gibi” diyen Margolis, kullanılan yeni tasarımın 5 yıl önce hazırlandığını ama Steve Jobs beğenmediği için rafa kaldırıldığını belirtti.

Margolis, Apple’ın 5 yıl önceki tasarımı yeniden gündeme getirmesine kızmış olsa gerek şu sözleri sarfediyor; “Bu tasarım 5 yıl önce Jobs tarafından çöpe atılmıştı. Ama artık Jobs olmadığı için kötü tasarıma hayır diyecek kimse kalmadı.”

Apple’ın piyasaya sürdüğü ürünlerde halen Steve Jobs döneminin etkileri mevcut. Jobs’ın mükemmeliyetçi yaklaşımından sonra Apple’ın nasıl bir yol haritası izleyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 920
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.