ASUStan Overclock Versiyonlu EN9800GTX+ Serisi

ASUS, NVIDIA’nın en güncel grafik işlemcisi olan GeForce 9800GTX+ GPU’sunu taşıyan EN9800GTX+/HTDP/512M ekran kartını duyurdu.

 

ASUS EN9800GTX+ serisinin sınırlı sayıda üretilen, overclock edilmiş bu ekran kartları, grafik performansını artırmak isteyen kullanıcılar için benzersiz yazılımlar sunuyor. Bu yazılımlar arasında gerçek zamanlı overclock, benchmark yapılması ve video yakalanmasına imkân tanıyan GamerOSD yazılımı; shader saat hızı artırımı için ve donanımsal koruma/gözetleme yazılımı SmartDoctor ve daha keskin, canlı görüntü deneyimi için Splendid video teknolojisi bulunuyor.

SmartDoctor

 

ASUS, SmartDoctor yazılımı ile kullanıcılarına, Shader ve çekirdek hızını ayrı ayrı overclock etme olanağı sunuyor. Bu uygulamayla shader hızı ve çekirdek hızı birbirinden bağımsız olarak overclock edilebiliyor. Böylece en iyi performans sağlanmış oluyor. Üstelik tüm bunları yaparken sistemi yeniden başlatmanız gerekmiyor.

GamerOSD

ASUS EN9800GTX+ serisi ekran kartları, ASUS VGA kartların gerçek gücünü ortaya çıkartan ASUS GamerOSD ile beraber geliyor. Kullanıcılar, GamerOSD ile birlikte, oyun sırasında GPU’yu overclock edebiliyor ve bunu ekranda görebiliyorlar. Böylece gerçek zamanlı olarak oyun içerisinde ihtiyaç duyduklarında performans artırabiliyorlar. Ayrıca, bu yazılım oyunun video kaydını yapabiliyor ve bu kayıtları internette kolayca yayınlayabilmeyi sağlıyor.

ASUS EN9800GTX+ serisi, oyun sırasında tam güç ve performansla çalışırken, HybridPower teknolojisiyle de optimal güç yönetim özelliği sunuyor. PureVideo HD motoru, benzeri olmayan bir video kalitesi sunarken, PhysX teknolojisi, ultra gerçekçi oyun için limitleri zorluyor. nForce SLI’a hazır anakartlar ile çift SLI konfigürasyonunda performansı 2 katına; 3-way SLI modunda ise 2.8x katına çıkartmak mümkün oluyor.

 

Teknik Özellikler

Model

EN9800GTX+/HTDP/512M

Grafik Motoru

GeForce 9800GTX+

Video Bellek

512M DDR3

Motor / Shader / Bellek Hızı

738MHz / 1836MHz / 2.2GHz (1100MHz DDR3)

Bellek Arayüzü

256bit

DVI Maks. Çözünürlük

2560 * 1600

Veriyolu

PCI Express 2.0

DVI Çıkış

DVI-I *2

HDCP Uyumu

Var

D-Sub Çıkış

Var, DVI - D-Sub adaptör ile

HDTV Çıkış

Var, HDTV çıkış kablosu ile

TV Çıkış

Var, S-Video - Kompozit

Adaptör/Kablo

DVI-D-Sub adaptor, HDTV-çıkış kablosu, güç kablosu

Yazılım

ASUS sürücü ve donatıları

Diğer

Hediye Deri Mouse Pad

Kaynak:
Tarih:
Hit: 795
Yazar: Ax2nYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.