BBM platformu diğer işletim sistemlerine de geliyor

BlackBerry'nin kendi cihazları arasında mesajlaşma imkanı verdiği BBM, şu an ki pek çok sohbet uygulamasından çok önce kullanıma sunulmuş olsa da yaygınlık açısından onların gerisinde kalmıştı. Bir süredir analizler BlackBerry'nin mesajlaşma platformunu ekosistemin içerisinden çıkararak yaygın kullanıma sunmasının daha iyi olacağının altını çizmekteydi.

Firma bugünkü geliştirici konferansında nihayet beklenen müjdeyi verdi. BBM - Blackberry Messenger artık Android ve iOS için de kullanıma sunulacak. Şu anda onay aşamasında olan uygulamanın yaz döneminde yayınlanmış olması bekleniyor.

Tamamen ücretsiz olan uygulama Android 4.0 ile iOS 6.0 ve üzerindeki sürümleri taşıyan cihazlar ile uyumlu olacak. Uygulama ilk aşamada yerleşik olarak mesajlaşma ve grup mesajı hizmetleri ile başlayacakken, ilerleyen dönemlerde ses, ekran paylaşımı ve kanal desteğine de kavuşacak.

BlackBerry platfromunda oldukça popüler olan hizmetin yaygın kullanıma sunulması ile birlikte önemli bir adım atacağı tahmin ediliyor. Ancak WhatsApp, Viber, MessageMe gibi benzer rakipleri ile sıkı bir rekabete girmesi gerekiyor.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 949
Yazar: mkybYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.