Bedava Antivirüs Felaketi

 

 

Sizi koruduğunu sandığınız bu bedava antivürüslerin zararlı yakalama oranı: Yüzde 0 (sayıyla: sıfır).

Son zamanlarda Android işletim sistemini kullanan cihazlar, zararlı tehlikesini giderek daha fazla hissediyor. Kullanıcılar ise, bu tehlikeden korunmak için, genellikle ücretsiz antivirüs uygulamalarını tercih ediyor. Peki bu uygulamalar cebinizi ya da tabletinizi gerçekten koruyabiliyor mu?

Antivirüs testleri ile tanınan AV-Test.org'un yaptığı araştırmaya bakarsak, cevap ne yazık ki hayır! Android Market üzerinden ücretsiz dağıtılan 7 antivirüsü teste sokan site, elde ettiği sonuçlarla bu korkunç gerçeği gözler önüne seriyor. Antivirus Free, BluePoint Antivirus Free, GuardX Antivirus, Kinetoo Malware Scan, LabMSF Antivirus beta, Privateer Lite ve Zoner AntiVirus Free, yapılan testlerde tam anlamıyla sınıfta kaldılar.

Testin en iyisi, ancak yüzde 38'lik zararlı yakalama oranına ulaşan Zoner olurken, onu yüzde 6 gibi komik bir oranla Kinetoo takip ediyor. Diğer 5 uygulamanın yakalama oranı ise, inanılmaz olsa da, yüzde sıfır!

Kısacası Android cihazınızı korumak için bu yazılımlardan birini kullanıyorsanız, en azından sistem kaynaklarını tüketmemek ve depolama alanınızda boş yer açmak için hemen onu silebilirsiniz...

 

Kaynak:
Tarih:
Hit: 281
Yazar: warlockYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.