Beyaz iPhone 4, İngiltere’ye Ulaştı

Bir süredir konuşulan beyaz iPhone 4 iddiaları, sonunda gerçek oluyor gibi. Nisan ayının sonunda piyasaya çıkacağı iddia edilen cihaz, İngiltere’de stoklara girmeye başladı. Engadget’in haberine göre Vodafone İngiltere, bayilerine beyaz iPhone 4 sevkiyatlarına başladığını duyurdu.

Geçtiğimi yıl haziran ayında siyah iPhone ile birlikte tanıtılan beyaz iPhone 4, beyaz malzemenin üretim zorluğu ve kamera kalitesini düşürmesi sebebiyle ertelenmişti. Önce birkaç ay ertelenen cihaz, daha sonra 2011 baharına ve en son 2011 sonbaharına ertelenmişti.  Ancak sonbahar ertelemesi resmi bir açıklama ile gelmedi. Apple’ın üst düzey yöneticilerinden Phil Schiller, twitter hesabından bu konuda bir açıklama yapmış ve ‘beyaz iPhone sonbaharda gelecek’ demişti.

Geçtiğimiz hafta iki farklı iddia ortaya çıktı. İlk iddia beyaz iPhone 4’ün nisan sonunda geleceğini söylerken ikinci iddia bu cihaz için sonbahara kadar beklememiz gerekeceğini söylüyordu. Ancak aradan geçen bir haftalık süre içinde nisan iddiası güç kazandı diyebiliriz. Önce bazı operatörlerin sitesinde siparişe sunulan beyaz iPhone 4, şimdi ise stoklara girmeye başladı.

Engadget, bugün yayınladığı haberine beyaz iPhone 4’ün sevkiyatlarına başlandığını belirtti. Özellikle İngiltere’den bu yönde bilgiler geldiğini belirten site, Vodafone İngiltere’nin bayilerine beyaz iPhone 4’ün yolda olduğunu bildirdiğini iddia ediyor.

Site ayrıca stoklara giren ürünlere ait birkaç fotoğraf da yayınladı. Fotoğraflarda 16GB’lık bir beyaz iPhone 4 görüyoruz. Ürünün arkasında 16GB kapasiteye sahip olduğu görülüyor. Gelen bilgilere göre siyah modelde olduğu gibi 32GB versiyon da satılacak. Ancak 64GB iddiaları gerçekleşmeyecek gibi görünüyor.

Aylar önce bize beyaz iPhone 4’ün nisan ayında geleceğini söyleyen Hollanda sitesi haklıymış meğer.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 865
Yazar: BlackApple



Yorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.