Bill Gates Steve Ballmer’a Sahip Çıktı

Bir süredir Steve Ballmer’ın sevilmediği ve görevinden ayrılabileceği haberleri dolaşıyordu. Son olarak Microsoft’un büyük hissedarlarından biri olan Greenlight Capital’in Başkanı David Einhorn, Steve Ballmer’a istifa et çağrısı yaparak Ballmer’dan memnuniyetsizliği ayyuka çıkarmıştı.

11 yıldır Microsoft CEO’su olan Ballmer döneminde firmanın pek de başarılı olduğu söylenemez. Tablet segmentinde türlü türlü başarısızlıklara imza atan firma, mobil işletim sistemi pazarında da iş dünyasında az rastlanan bir yöntem uygulayarak “sil baştan” dedi. Windows Mobile’ı tamamen iptal eden Microsoft, tamamen farklı bir mobil işletim sistemi olan Windows Phone 7’yi geliştirdi. Windows Mobile’ın ne denli bir başarısızlık olduğunun farkında olan Microsoft, bu işletim sisteminin uygulamalarının dahi Windows Phone 7’de çalışmasına izin vermedi.

Steve Ballmer yönetimindeki Microsoft’un başarısızlıklarından bir kısmını yukarıda sıraladık. Tabii ki 11 yıllık süreçte firmanın başka başarısızlıkları ve başarıları da oldu. Ancak bunları şimdi uzun uzun anlatmak gereksiz. Olur ki Steve Ballmer istifa ederse Scroll olarak “Microsoft’un Ballmer’lı 11 Yılı” adıyla bir yazı yayınlayacağız. Tabii ki oradaki 11 yıl ibaresi istifa etme zamanına göre değişiklik gösterecek.

Herkes tüm Microsoft’un Ballmer’ın gitmesini istediğini düşünürken, başkanlığını Bill Gates’in yaptığı Microsoft Yönetim Kurulu Steve Ballmer’a sahip çıktı. Einhorn’un Ballmer aleyhine yaptığı yorumları kınayan 9 kişilik yönetim kurulu, Steve Ballmer’ı destekliyor. Zaten firmanın en yetkili ağızı olan Bill Gates, hali hazırda Microsoft patronu olarak görevde. Yani Ballmer’a gitmesini söyleyebilecek tek kişi Gates.

Kaynak:
Tarih:
Hit: 565
Yazar: BlackAppleYorumlar


Siftahı yapan siz olun
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.